Dove Keesook genaamd Kees van Jan van Blokkiewas een zoon van Jan Blok en Neeltje Zwaaij. Hij werd geboren op 18 september 1869 in Egmond aan Zee. Van circa 1930 tot 1954 bracht hij medicijnen bij zieke mensen in Egmond aan den Hoef. Egmond-Binnen. 't Woud. Rinnegom en Wimmenum. Hij deed dit dagelijks en meestal lopend. Eerst voor dokter Schipper, daarna voor dokter Belonje en dokter Helle. In 1928 was Egmond ook al een badplaats. Het badseizoen was in juli en augustus. Wij woonden in een huis aan de Zuiderstraat (thans nummer 31. EB). Dat was een gezellige buurt. Het huis staat er nog. maar is van binnen helemaal verbouwd. Het huis bestond vroeger uit een gang, een voorkamer, een achterkamer en een keukentje. In de voor- en achterkamer waren bed steden. Op de bovenverdieping was een grote slaapkamer met twee bedste den en een grote zolder. Alleen een kleine dakraam op zolder zorgde voor licht. De sparren van het dak werden bespannen met witte lakens om het instuiven van zand te voorkomen. Vader was meestal op zee om te vissen. De verdiensten waren doorgaans matig. Vijf gulden in de week was niet veel. Moeder ging in die armoedige tijd wat bijverdienen door 's zomers een ge deelte van ons huis te verhuren aan badgasten. De voorkamer met gebruik van keukentje en de slaapkamer bo ven. De badgasten kwamen uit Alkmaar en ook uit Amsterdam. Na het badseizoen zei moeder dan: "Ziezo, ik heb toch maar mooi 265 verdiend." Maar bij dat verhuren waren er toch ook wel problemen. Dat kwam doordat de gasten de keuken gebruik ten en die konden ze alleen bereiken Afb. 9: Een huisie, in dit geval in Langedijk (foto: Langedijk. toen en nu. Samenstelling Aris Bouwens en anderen, z. pl. 1979, pag. 21 Geestgronden, 3 (1996), nr. 3/4 65

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 19