KORT NIEUWS Stichting Historisch Egmond Op 28 maart hield drs. Marieke van Vlierden in de Slotkapel voor Stichting Historisch Egmond (SHE) een goed bezochte lezing over Willibrord en liet begin van Nederland. Armando Jongejan presenteerde zijn fotoboek over Egmonders. Tevens werd de winnaar van de fotoserie in het Contact met de Egmonden Hoe goed kent U Egmond? bekend gemaakt. Joke Glorie uit Egmond-Binnen was de gelukkige. Zij krijgt een gebonden uitgave van bovengenoemd fotoboek cadeau. SHE stond samen met het museum ook met een kraam op het Hoever Dorpsfeest op 9 juni. SHE en museum geven iedere week op de braderie acte de présence Dubbeltentoonstelling SHE werkt verder mee aan de dubbeltentoonstelling rond Lamoraal van Egmont. De gemeente en het Toeristisch Platform hebben 1996 in het kader van het zogenaamde Frisse Neuzen Project ter bevordering van het kusttoe risme tot 'Lamoraal van Egmont-jaar' uitgeroepen. In 1546, dus 450 jaar geleden, werd Lamoraal, de vierde graaf van Egmont, opgenomen in de Orde van het Gulden Vlies. Eveneens 450 jaar geleden maakte hij een begin met de bedijking en drooglegging van delen van zijn bezit in Noord-Holland. J. Lute heeft, puttend uit zijn Historische Bibliotheek met de gemeente en de heren C. Barten, E. Bleeker en G. Doets van SHE de dubbelexpositie samengesteld. In de Slotkapel is de expositie Lamoraalgraaf van Egmont als Ridder te zien. Aan de hand van teksten, voorwerpen en beeldmateriaal wordt duidelijk gemaakt hoe belangrijk de Orde van het Gulden Vlies, het geslacht Egmont en de persoon van Lamoraal (1522-1568) zijn geweest. In dorsphuis Hanswijk is Lamoraal, graaf van Egmont als Bedijker te aan schouwen. Daar wordt met behulp van kaarten, prenten en ander materiaal de drooglegging van het Egmondermeer en andere wateren uit het bezit van Lamoraal belicht. Beide tentoonstellingen zijn tot en met 14 augustus te bezichtigen op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. Nadere informatie verstrekt J. Lute (tel. 072-506.6848). 46 Geestgronden, 3 1996), nr. 2

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 24