De huizen en weilanden die Joost in de loop van de tijd heeft gekocht, tonen wel dat het hem voor de wind ging. We hebben hier alleen de bezit tingen in de directe omgeving van Egmond aan den Hoef weergegeven (zie afb. 4 en 5). Als timmerman zal hij wel zelf huizen hebben aangekocht om ze na een opknapbeurt met winst te verkopen. Voor Joost en zijn vrouw Machteld was het jaar 1620 heel belangrijk. Wat was er aan de hand? Wel, hun enige zoon Dirck ging trouwen. De bruid was Catharina van Chanu, dochter van houtkoper Jan Hectorsz in Amsterdam. Eerst werden de huwelijkse voorwaarden vastgelegd. Dit geschiedde op 16 september 1620 bij notaris Salomon Henrix in Amsterdam. Van beide partijen waren familieleden en goede bekenden aan wezig. Voor de bruidegom waren dat zijn vader en moeder, Joost en Machteld. En nog een goede bekende van de familie, Jacob van Teylingen, oud-burgemeester van Alkmaar. Van de zijde van de bruid waren aanwezig haar ouders, Jan (Hectorsz) van Chanu en Griete Dirxdr en haar oudoom Harmen van de Pol, oud-schepen van Amsterdam6'. Uit de ondertrouw-akte van 14 oktober 1620 maken we vervolgens de leef tijden en de adressen van het jonge stel op. Dirck woonde op Het Water (het huidige Damrak). Hij was 28 jaar en dus geboren omstreeks 1592. Catharina woonde op de Geldersekade en zij was 23, dus van om en nabij 15977». Of Dirck nog broertjes en zusjes had, is moeilijk te zeggen. Misschien zijn er jong gestorven kinderen in het gezin geweest. In de nalatenschappen wordt telkens van één zoon, te weten Dirck melding gemaakt. Joost moet in de Egmonden een belangrijk man zijn geweest. Want naast zijn beroep als meester-timmerman heeft hij een reeks openbare functies bekleed. Zoals schepen, burgemeester, raad in de vroedschap en kerkmees ter. Voorts was hij leenman van het graafschap Egmond. Als schepen komt hij voor het eerst voor in 1599.8' Ook ondertekende hij in de periode 1622 tot 1651 vaak als getuige akten die door de notaris in het dorp werden opgemaakt. Geestgronden, 3 (1996), nr. 2 35

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 13