zijn. Helaas zijn de meeste kelders dichtgegooid of op een andere wijze onbruik- t jaar baar geworden. Alleen bij Wesselingh en snackbar Van der Molen zijn ze n die nog toegankelijk. In het laatste geval verkeert hij nog bijna in originele n vij- staat. De kelder bij café Tervoort is van heel recente datum en daarom niet in afbeelding 1 en figuur 1 opgenomen.Q ïvon- Noten: 3 zijn 1) "De zware muren en grote kelders van sommige oude huizen bewijzen ook, dat zij voor er 's een andere bestemming zijn gebouwd dan om dienst te doen als arbeiderswoning of dorps winkel." K. Lannoy, B. Denneboom. Derper, Hoever, Binder. Over geschiedenis en volksle ven van de Drie Egmonden. Herdruk Boekhandel Dekker Dekker. Egmond, 1992. p. 39. -we'~ 2) "Op 17 augustus 1820 verkocht de weduwe van de heer Tinne, Eva Maria Gregory, ook :n zij de fundamenten van de oude abdijkerk voor slechts 275,-; er werden toen nog 39 vletten (jg met tufsteen afgevoerd." E.H.P. Cordfunke. Opgravingen in Egmond. De abdij van Egmond in historisch-archeologisch perspectief. Zutphen, 1984. p. 35. in 1836 werd het laatste gedeelte, het koor, gesloopt om met de stenen een nieuw kerk- P je te kunnen bouwen, ongeveer op de plaats waar eens de ingang van de vroegere abdijkerk was." Idem, p. 36. Dat is dus het huidige Nederlands hervormde kerkje aan het eind van de rond Abdijlaan. :n. iij de Jorp. steeg isen. i) som- van- iden. van lizen :nin- ver- bron aren nr. 1 Geestgronden, 2 (1995), nr. I 1

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 9