De Abdij van Egmond Bij gelegenheid van de zestigste verjaardag van de herbouwde Sint- Adelbertabdij verscheen De abdij van Egmond. De uitgave bevat een nciaal geactualiseerde herdruk van de brochure Egmond en zijn abdij die de d van Benedictijner monnik Jan Hof in 1978 schreef over de geschiedenis van de ;n uit in 1572 verwoeste abdij en de herbouw in 1935. Jammer is wel, dat in het mond. historisch gedeelte niet de laatste inzichten van wetenschapper Rob n van Rentenaar over de relatie tussen Egmond en Hallem staan geschetst. En de :t zijn monniken van de abdij hebben blijkbaar het beste voor met graaf Lamoraal indere van Egmont. De in 1568 op last van Al va onthoofde edelman mag in het mond boekje 28 jaar langer blijven leven. tor de Catherina Visser interviewde voor het verzorgde boekwerkje een aantal lezen. monniken en gasten. Het voorwoord is van abt Gerard Mathijsen. Aan de vogen poort van het klooster kost dit rijkelijk geïllustreerde boekje het luttele bedrag van tien gulden. Een aanrader voor degenen die iets meer over het leven achter de dikke kloostermuren willen weten. boek Stichting Historisch Egmond appol Sinds de vorige Geestgronden hebben er diverse werkgroepvergaderingen ze de plaatsgevonden. Twee van de vier geplande rondleidingen door Egmond tewel zijn klaar. De ene leidt wandelaars vanaf restaurant De Bikkerij aan de s aan Egmonderstraatweg door Egmond aan den Hoef. De andere brengt fietsers rordt, vanaf de VVV in Egmond aan Zee naar de abdij en de hervormde kerk in i his- Egmond-Binnen. Gerrit Jan Rutgers stelde eerstgenoemde route samen. isatie Dick Meiners en Erno Bleeker tekenden voor Egmond-Binnen. De laatste grote is nu ook voor Egmond aan Zee bezig. Voorzitter Peter de Man wil hun gezet voor hun inspanningen bedanken. Tevens meldt hij, dat er nog behoefte is isatie aan meer rondleiders. De werkgroep die zich met beschrijvingen van te wel gebouwen bezighoudt, is al aardig gevorderd met het Overslot. Het gebouw sinds biedt zo veel gespreksstof, dat er waarschijnlijk wel enkele artikelen in tstaf- Geestgronden aan gewijd zullen worden. Jan Hopman helpt bij het samen neeft. stellen van een Derps woordenboek. Voor de Oral history, oftewel het opte nfor- kenen van herinneringen uit de mond van oudere Egmonders heeft Karin at en Schoen zich aangemeld. Ook zij kan nog assistentie gebruiken. De fotogra pitti- fen Armando Jongejan en Cor Oorthuysen hebben met videoman Frits van is in Eek een audiovisuele werkgroep in het leven geroepen, om Egmonds heer geschiedenis ook in beeld vast te leggen. Voor historisch belangwekkende s.Q opnamen, kunt u zich tot hen wenden. De stichting heeft nog exemplaren nr. 1 Geestgronden, 2 (1995), nr. 1 23

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 25