De Egmondse fotograaf Armando Jongejan (1960) (afb. 5) is vorig jaar begon nen met het fotograferen van karakteristieke Egmonders of Egmondse situaties. De snelle veranderingen in zijn directe leefomgeving waren voor hem de reden aan de fotoserie te beginnen. Wat nu nog vanzelfsprekend is, kan in de nabije toekomst definitief tot het verleden horen. Het fotografisch tijdsbeeld kan daar door van historische waarde zijn. De fotograaf heeft dan ook de medewerking van de Stichting Historisch Egmond (SHE). Op 28 maart is een aantal originele foto's tijdens de donateursavond van SHE tentoongesteld. Bij voldoende voorintekening verschijnt Egmondse dorpsportretteneen fotore portage in boekvorm. Er is inmiddels een dummy beschikbaar. Achterin het boek zullen de foto's in het klein opnieuw afgedrukt en van toelichtende tekstjes voorzien worden. Het fraaie boekwerk gaat 49 kosten. Een luxe, gebonden uitgave komt op 100. Inschrijving is mogelijk bij Armando Jongejan (tel. 072-506.3437) of boekhan del Dekker Dekker in Egmond aan Zee. In Geestgronden een voorproefje van de fotoreportage. Aan het aangename ver blijf van de familie Van Putten uit Bovenkarspel (afb. 6) in de Noordlobduinen is vorig jaar een einde gekomen, toen de zomerhuisjes uit de duinen verwijderd werden. Wijlen Engel Zwaan stond als een poortwachter jarenlang dagelijks voor zijn huis aan de Egmonderstraatweg tussen Egmond aan den Hoef naar Egmond aan Zee (afb. 7). De gebroeders Jan en Kees Genet verplaatsen binnen kort hun benzinetankstation van de Voorstraat in Egmond aan Zee naar de rand weg rond Egmond aan den Hoef. (afb. 8). Op de historische Adelbertusakker verzorgen monniken van de Egmondse abdij ieder jaar op 25 juni een eucharis tieviering (afb. 9). (Red.) A. Jongejan EGMONDSE DORPSPORTRETTEN Armando Jongejan is in 1960 in Egmond aan Zee geboren. Hij volgde de opleidingen reportage- en vakfotografie aan de Fotovakschool in Apeldoorn. De free-lance fotograaf is vooral op het gebied van publiciteits- en reclame fotografie actief. Daarnaast maakt hij ook veel vrij werk. In 1993 kreeg hij een documentaire foto-opdracht van de gemeente Alkmaar. De resultaten werden in 1995 in Alkmaar geëxposeerd. De gemeente Egmond verstrekte de fotograaf in 1995 de opdracht een kunstwerk te vervaardigen, dat als grensbaken dienst kan doen. Dit werk staat bij de grens tussen de gemeenten Egmond en Heiloo aan de Vennewatersweg. 16 Geestgronden, J (1996), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 18