Zowel Jos Hof uit Egmond aan den Hoef als Willem van Leeuwen uit Velserbroek doet aan genealogie. Beiden vonden elkaar bij het onderzoek naar gemeenschappelijke voorouders: de familie Rijscamp die in het begin van de 17de eeuw aan de Kerkstraat of Hoflaan, de tegenwoordige Slotweg woonde. Tegenwoordig is het pand (zie foto omslag en afb. 2) eigendom van de familie J. Groot. In een serie artikelen presenteert het tweetal in Geestgronden resultaten van hun naspeuringen. (Red.) J. Hof en W. van Leeuwen DE FAMILIE RIJSCAMP Willem van Leeuwen, wonende in Velserbroek houdt zich, evenals Jos Hof, al zo'n kwart eeuw bezig met genealogie. Zijn relatie met de Egmonden houdt verband met zijn grootouders van moederszijde. Zijn grootvader was een Van Pel en zijn grootmoeder een Van Voorst. Zij verlieten in de negen tiger jaren van de vorige eeuw op jonge leeftijd de Egmonden om hun geluk elders te beproeven. Aanvankelijk trokken zij naar Den Helder, maar al spoedig gingen zij vandaar naar IJmuiden. Daar dreef opa Cornelis van Pel een groothandel in vis. Jos Hof behoeft nauwelijks introductie. Hij houdt zich al vanaf de lagere school met plaatselijke historie en genealogie bezig. Begin mei 1995 werd Willem van Leeuwen op advies van Willem van den Berg in contact gebracht met Jos Hof. Beiden waren namelijk onafhankelijk van elkaar bezig met de familie Rijscamp, die vanaf het einde van de 16de eeuw op de Hoef woonde. Zowel in de kwartierstaat van Willem van Leeuwen, als in die van de vrouw van Jos Hof, Anne-Mieke van der Veer komen de familie Rijscamp en de voorouders voor. 8 Geestgronden, 3 (1996), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 10