AANBESTEDING. Kort na deze vrijstelling liet het gemeentebestuur het stuk grond bebouwen met een dorpsschooltje. Op de plek waar in 1595 dit schooltje werd opge richt staat nu het huis van Koos en Corine de Waard, Schoolstraat 4. Tot eind 1654 werd op deze plek school gehouden. Op 12 november van dat jaar verkocht het dorpsbestuur het pand en erf voor 1600,00 aan juf frouw Afie Sweers. De school werd toen voortgezet aan de overzijde van de straat, nadat het dorpsbestuur van de Binnen-Egmonden en Rinnegom het huis gekocht had van de kinderen van wijlen de meester-timmerman Dirk Teunisz Benningh voor 1000 (zie afb. 1: B). Deze school stond op de plek waar heden het huis staat van Ing. R. Konijn, adres Schoolstraat 11. Uit een rapport uit 1839, opgemaakt door H. Wijnbeek, inspecteur voor het lagere onderwijs, kunnen we het volgende over Egmond aan den Hoef opmaken: Het onderwijs is zeer achterlijk. Het werd door eenen zeer ongeschikten onderwijzer, P. Leur genaamdgegeven aan een 70-tal kinde ren. Sedert is hem, op zijn verzoek, ontslag verleend. Tot 1871 heeft het onderwijs in de Schoolstraat plaatsgevonden. In genoemd jaar verscheen er in juli een aankondiging in de Alkmaarsche Courant, dat er op dinsdag 22 augustus een aanbesteding zou plaatsvinden voor het bouwen van een raadhuis en een school te Egmond aan den Hoef. Afb. 2: Advertentie uit juli 1871 in de Alkmaarsche Courant betreffende de aanbesteding van het raadhuis en de school aan de Slotweg Burgemeester en Wethouders van de gemeente Egmond-binnen zullen, op Dingsdag.den 22 Au gustus e.kdes middags om 12 uvjr, m' de herberg de Vriendtchap te Egmond aan denSipefbij, exi- kele inschrijving aanbesteden Het bouwen van een l^aadhuls en van eene *elioolte Kumovd AAW DEN IIOI I, ,v Het bestek voor dit werk zal van Woensdag, den 18, Augustus e.k. af, ter lezing liggen te Egmond aan den Hoef bij J. Kemper, in de herberg de Vriend schapen te Alkmaar bij'ü.' Co tier, in hit Wapen van Haarlem. Teekeniug en inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer E. J. KR1EGER, provinciaal Opzigter van den Waterstaat te Alkmaar. Geestgronden, 2 (1995). nr. 4 73

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 7