KORT NIEUWS Hollandse vissers Van de hand van Dick Schaap verscheen dit voorjaar bij uitgeverij Schuyt Odyssee van de Hollandse vissers. Nederlandse trawlers in Engeland, 1940 - 1945. Het boek kost 34,50. In mei 1940 kregen de trawlers op de vis gronden in de Noordzee het bevel op te stomen naar de dichtst bij zijnde Britse haven. Uit IJmuiden vertrokken trawlers met joodse vluchtelingen naar Engeland. In die tijd vond een ware uittocht plaats die voor de vissers uit Egmond, Katwijk, Noordwijk, Maassluis, Scheveningen, IJmuiden en andere kustplaatsen vijf lange jaren zou duren. De Egmondsche Bad-Bode Jaap Stam uit IJmuiden verzorgde in 1988 een facsimile-uitgave met een selectie uit de Egmondsche Bad-Bode. De eerste druk was snel uitverkocht. De samensteller brengt nu een heruitgave uit. Het blad verscheen van 1896 tot 1940. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer voorzag badgasten en dorpelingen via het perio diek van de nodige informatie over evenementen en ander dorpsnieuws. Het blad bevatte ook vraaggesprekken met dorpsgenoten en artikelen over de geschiedenis van de Egmonden. De bladzijden van de oudste door de samensteller gebruikte exemplaren zijn aangetast door de tand des tijds. Ze worden bij elkaar gehouden door plakband. De zwarte strepen die dientengevolge bij het kopiëren ontstaan, moet de lezer voor lief nemen. De heruitgave kost 29,50. Voor nadere informatie en voorinschrijving kan men zich wenden tot boekhandel Dekker Dekker in Egmond aan Zee (tel. 072-5061473) of de samenstel ler (tel. 0255-510712).Q Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont Het Egmondse comité Standbeeld Lamoraal i.owaarbij in oprichting zowel voor het comité als voor het te realiseren standbeeld stond, is inmid dels een officiële stichting geworden. De in Geestgronden jrg, 2, nr. 1 (maart 1995) aangekondigde, korte levensbeschrijving van de in 1568 ont hoofde graaf is inmiddels in boekvorm uitgekomen. Het dubbele beeld van Lamoraal van Egmont is voor twintig gulden verkrijgbaar bij boekhandel Dekker Dekker in Egmond aan Zee, kapper Zentveld in Egmond-Binnen en Gert en Hilde Belleman, Slotweg 16 in Egmond aan den Hoef (tel. 072-5064692). 88 Geestgronden. 2 (1995), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 22