VAN DE REDACTIE In het vorige nummer heeft de redactie in de vormgeving enige wijzigingen doorgevoerd. Mede op advies van pater Frans Berkelmans van de abdij van Egmond hebben we een iets kleiner lettertype gekozen. De redactionele inleidingen en de literatuur hebben we nog een slag kleiner afgedrukt. Voor de liefhebbers: Geestgronden is gezet in Times roman 11. Verder was in het eerste (dubbel (nummer abusievelijk de bladspiegel te laag afgedrukt. De voettekst was weggevallen. Tenslotte waren er door verschillen tussen de tekstverwerker en de zetmachine in het register nog enige foutjes geslopen. Het veranderde aanzien van het eerste nummer van dit jaar stemde de redactie tot tevredenheid. Op de inhoud kregen we naast positieve reacties ook enige kritiek: het nummer zou wat te weinig om het lijf gehad hebben. Hopelijk kunnen we de critici met dit dubbelnummer wel tevreden stellen. De redactie is van plan jaarlijks tenminste één dubbelnummer uit te brengen. Met name als er langere bijdragen op de plank liggen. Het is zonde artikelen al te zeer te versnipperen. De redactie is blij, dat Wilma Sander uit Egmond aan Zee bereid is te assisteren bij de tekstverwerking. Bij het persklaar maken van dit nummer hebben we al dankbaar van haar hulp gebruik gemaakt. Het is een goede zaak, dat Geestgronden deze keer gevuld is met bijdragen van niet-redactieleden. Daar moeten we heen. Het moet zo zijn, dat de redactieleden op een gegeven moment bij wijze van spreken moeten vechten om eigen artikelen geplaatst te krijgen. Pas dan maken we de pretentie waar een platformfunctie te vervullen voor degenen die met Egmonds historie bezig zijn. We wensen u leesplezier in dit in ieder geval gevarieerde nummer. 26 Geestgronden, 2 (1995), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 4