KORT NIEUWS Spaans bloed? Els Bruschke - Blok zond Geestgronden het volgende, aardige berichtje. "Een jaar of vier geleden begon ik met het zoeken naar mijn voorouders. Mijn vader zei vroeger vaak tegen mij: 'Mijn kind, wij hebben Spaans bloed'. In het archief van Alkmaar noteerde ik ijverig de gegevens van het D. T. B. (dopen, trouwen en begraven) van Egmond. Bij toeval kreeg ik een deel van de stamboom van mijn man aangereikt, wiens voorouders omstreeks 1400 in Tsjechië woonden. Heel interessant, vond ik dat. Mijn eigen voorouders bleven steeds in Egmond wonen. Vanaf 1690 was er nog geen spoor van een Spanjaard! Ik liet mijn eigen stamboom even rusten en ging op zoek naar meer gegevens over de voorvaderen van mijn man. Van de genealogische vereniging in Drenthe, die contacten heeft met Duitsland kreeg ik een adres van iemand in Leipzig. Deze mijnheer, Erhard Werndl von Lehenstein, bleek een familiearchief te hebben waarin de naam van mijn man ook wordt vermeld. Na een aantal brieven, gestuurd vanuit Akersloot, schreef ik de man, dat ik in Egmond geboren ben. Groot was zijn verbazing. En later ook de mijne toen hij mij een brief stuurde met de mededeling, dat een van zijn voorouders Jan I, Graaf van Egmond was! Ik stuurde hem enige gegevens over Egmond en een landkaart uit de Geschiedkundige Atlas van Nederland omstreeks 1300. Van december 1993 tot maart 1994 was er in het Centraal Bureau voor Genealogie te Leipzig een tentoonstelling over zijn familiearchief te bezichtigen."0 Geestgronden, 2 (1995), nr. 2/3 67

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 45