één van deze werken die de aandacht trok van Keizerin Sissy, toen zij een onverwacht bezoek bracht aan het atelier van de kunstenaar (die op dat moment overigens niet aanwezig was). Zij gaf haar kamerheer opdracht het schilderij te kopen en dat heeft niet weinig bijgedragen aan de plotselinge bekendheid van de Amerikaan. Hitchcocks ster ging echter pas werkelijk rijzen, toen hij het thema had gekozen waarmee zijn naam sindsdien onverbrekelijk zou worden verbonden: de uitbundige pracht van de tulpenvelden. Zijn inzending van het schilderij La Culture des Tulipes verwierf in 1887 een Eervolle Vermelding in de Parijse Salon. Ook andere buitenlandse schilders, zoals bijvoorbeeld Monet, hadden de Hollandse bollenvelden als onderwerp ontdekt, maar Hitchcock maakte er zijn specialiteit van. Daarbij beeldde hij niet alleen het landschap in al zijn kleuren uit, maar gaf vaak een vrouwenfiguur een prominente plaats in zijn schilderijen. Zo ontstond er een hele serie van 'het bloemenmeisje', in tal van variaties en klederdrachten (Egmonds, Westfries en zelfs Brabants!). Afb. 5: FlowerGirl in Holland. Olieverfschilderij van George Hitchcock Hoewel zijn stijl van schilderen vrij gedetailleerd en realistisch was, veroorloofde Hitchcock zich nogal wat artistieke vrijheden. Een voorbeeld is het schilderij Flower Girl in Hollanddat een bloemenverkoopstertje laat zien bij de deur van het huis Overslot aan de Slotweg. Toen ik deze Geestgronden, 2 (1995), nr. 2/3 35

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 13