VAN DE REDACTIE Op zaterdag 1 oktober presenteerde Theo Röling in de Slotkapel namens de Stichting Historisch Egmond het eerste (dubbel(nummer van Geestgronden. Abt Gerard Mathijsen van de abdij van Egmond en burgemeester Enno Brommet namen de eerste exemplaren in ontvangst. Secretaris Wil Steeman van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum bood de stichting een kaart van de heerlijkheid Castricum in 1737 aan. De redac tie van Geestgronden hield hij voor, dat het uitbrengen van een tijdschrift met ups en downs gepaard gaat en doorzettingsvermogen vereist. De secretaris sprak uit ervaring, want zijn stichting brengt al 27 jaar een periodiek uit. Burgemeester Brommet sprak de verwachting uit, dat het blad binnen de kortste keren goed zou zijn voor driehonderd abonnees. Wij als redactie zijn niet ontevreden over de eerste 170 donateurs/abonnees die zich naar aanleiding van het verschijnen van het eerste nummer hebben aangemeld. Wel hopen we natuurlijk, dat het aantal lezers gestaag zal toenemen. De eerste reacties stemmen ons positief. Zo ontvingen we een sympathieke brief van E. Gaarthuis uit Luttenberg. Zijn 87-jarige zwager Jaap Koper is geboren en getogen op het Stel (nu Julianaweg) in Egmond aan den Hoef. Hij kan eindeloos vertellen over zijn Egmondse jaren. Een veelbelovende bron. Wellicht kan de Stichting Historisch Egmond een speciale werkgroep 'Interviews' in het leven roepen om dergelijke getuigenissen op te tekenen. Verschillende mensen hebben inmiddels hun daadwerkelijke medewerking toegezegd. Zo vindt u in dit nummer bijdragen van Jan Lute en Jos Hof. Het vervolg van Ron van Vleutens relaas over de schilders die rond de eeuwwisseling in het Egmondse vertoefden, houdt u tegoed. Uiteraard hopen we, dat nog veel meer niet-redactieleden Geestgronden gaan gebruiken om historische wetenswaardigheden te slijten. Het zij hier nogmaals opgemerkt: het hoeven geen paginalange verhalen te zijn. Ook korte bijdragen, mededelingen, vragen en opmerkingen zijn welkom. 2 Geestgronden, 2 (1995), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 4