Zo ontstond een register met: - een index op familienaam van leerlingen, met daarachter het aantal personen met die naam. De meest voorkomende naam is De Waard (56x), gevolgd door Wittebrood (34x) en Groot (32x); - een index op familienaam van leerkrachten; - een index op familienaam van leden van het school- en kerkbestuur en van begeleiders van schoolreisjes en - een index op familienaam en voornaam (voorzover bekend) van de leerlingen. Als bijvoorbeeld Truus de Waard komt kijken, vindt ze in het register haar naam bij 'Waard, de, Truus': Foto 1951, bladzijde 81. Op die pagina vindt Truus haar klassefoto met eronder de bijbehorende namen. Dat is het systeem. Zo kan iedereen die is gefotografeerd zichzelf terugvinden. Hopelijk zullen mensen die het boek inkijken ontbrekende namen alsnog aanvullen. De allereerste foto in het boek is een afbeelding van een klas uit 1920 van de openbare lagere school aan de Slotweg. Die heb ik opgenomen, omdat er kinderen op staan die driejaar later naar de toen opgerichte katholieke school zijn overgegaan. De laatste foto is van 1958. Voor het volgende tijdvak is een tweede boekwerk noodzakelijk. De school zal het boek bij feestelijke gelegenheden uit de kluis halen en voor het publiek ter inzage leggen.Q Afb. 5: Foto 1929. Bovenste rij (v.l.n.r.): Ber Kuiper, Gerrit van Dam, van Dam, Xaverius Rozemeijer, Jan Glorie, Piet Zijp, Piet Admiraal, Pietje de Waard, Rinus Mooison?, Chris Duinmeijer, Maarten Pepping. Tweede rii: Eddy Kareis, Corrie de Waard, Berta Gouda, meester Franse, Lidie Bos, Joop Zentveld, Fietje Bruin (thuishalertje bij Ory), Dieuw Kaandorp, de Waard?, Christien Hopman, Jans Melker, juf Schuit, Gon Melker, Mien Kaandorp, Guurt Kool. Derde rii: Lou Pepping, Huib Zentveld, Lucia Zonneveld, Annie Kuiper, Jaantje Tervoort, Trien de Waard, Aaf Melker, Marietje Melker. Onderste rii: Jaap de Waard, Gerrit de Koning, Jan van der Veer, Clemens Melker, Marden Pepping, Jan Baltus. (Met dank aan mevrouw Ed. Boom - Kareis voor haar aanvullingen) |4 Geestgronden. 2 (1995). nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 16