Jos Hof heeft een register gemaakt met namen van de mensen op een hon derdtal oude schoolfoto's van de Sint Jozefschool, de katholieke lagere school te Egmond aan den Hoef. Voor Geestgronden doet hij uit de doeken, wat er voor die omvangrijke klus kwam kijken. Twee foto's met namen (inclusief enkele vraagtekens) illustreren zijn verhaal. J. Hof FOTOBOEK SINT JOZEFSCHOOL Op zaterdag 19 maart 1983 vond ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Sint Jozefschool een reünie plaats. Ter voorbereiding van het feest heeft een comité van oud-leerlingen, waarvan ik deel uitmaakte, klasse-foto's verzameld. We hadden de mensen gevraagd zo veel mogelijk het jaartal van de foto en de namen van de afgebeelde personen te vermelden. Die foto's zijn toen bij drukkerij Belleman gekopieerd en de originelen zijn weer teruggegaan naar de oorspronkelijke eigenaren. Tijdens de reünie in café Het Rode Hert zijn de afbeeldingen tentoon gesteld. Dat was een groot succes. Zoals de hele bijeenkomst trouwens heel geslaagd was. Na het feest belandden de foto's in een kartonnen doos in een kast. Er werd verder niets mee gedaan. Totdat Jan van den Berg, het hoofd van de school, mij in het najaar van 1993 benaderde. Hij vroeg, of ik bereid was het materiaal in een verzamelmap onder te brengen. Toen kwam ik op het idee een alfabetisch register aan te leggen van alle op de foto's voorkomende personen. Een gigantische klus. als je bedenkt dat het een kleine honderd foto's zijn. waarop in totaal ruim achthonderd personen staan. Het komt overigens nogal eens voor. dat mensen op meerdere foto's staan. Zo staat juffrouw Ruijtenburg maar liefst achttien keer afgebeeld. Eerst maakte ik de namenlijsten in klad om ze na een extra controle uit te tikken. Geestgronden, 2 (1995), nr. I 13

Geestgronden - Egmonden | 1995 | | pagina 15