toegankelijk zal worden. Maar de redactie wil nog veel meer mensen bij het tijdschrift betrekken. Gerjan Zwaan heeft enkele publikaties over Egmond aan Zee op zijn naam staan. Die verdienen meer bekendheid. En hoe staat het met de kennis over de visserij, sinds het verschijnen van het boekje De Egmondse bomschuit door de eeuwen heen van Jan Sander en Cootje Bronner van het museum Egmond? Hoe is het de gebroeders Kees en Rinus Blaauboer vergaan, na hun tentoonstelling over de schilder Gerrit Halenbeek (1872-1954)? De betekenis van Jaap Eeltinks column in het Contact met de Egmonden voor de overlevering van het Derper dialect moet niet onderschat worden. De redactie wil graag aandacht besteden aan zijn resultaten op dat gebied. Hetzelfde geldt voor de verzameling Derper uitdrukkingen en zegswijzen van Piet Dekker (van de boekhandel). iel Eén naam is hier nog niet genoemd. Dat is die van Jan Lute. Ook al heeft hij niet of nauwelijks publikaties op zijn naam staan, zijn d verdiensten voor Egmonds historie staan buiten kijf. Het zal duidelijk zijn, dat zijn Historische Bibliotheek voor een blad als gen Geestgronden van onschatbare waarde is. e Ook bij Egmonders heeft het onderzoek naar de eigen familie een n- hoge vlucht genomen. Ze komen zo op een heel praktische manier met geschiedonderzoek in aanraking. Onmiddellijk komen daarbij de en namen van Jos Hof en Jacob Stam in gedachten. Eerstgenoemde staat n. zelfs als amateur-genealoog in het telefoonboek vermeld. Andere regelmatig terugkerende onderwerpen waaraan de redactie denkt zijn bodemvondstenzo mogelijk met de hulp van Cor Prins van het archeologisch museumpje, monumenten (waarvoor hopelijk ook een beroep gedaan kan worden op iemand als de gemeentelijk it deskundige Anita van Breugel) en veldnamen. Voor het laatste verschaffen de Historisch Kadasters van de Binnen-Egmonden en 7

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 9