dan ook voor iedere geïnteresseerde goed leesbaar te zijn. Dat betekent in ieder geval, dat jargon en vaktermen zo veel mogelijk vermeden of toegelicht worden. De inhoud dient wel historisch zo verantwoord mogelijk te zijn. Bronvermelding is daarvoor een eerste vereiste. Foto's, kaartmateriaal en historische afbeeldingen vormen een belangrijke, zelfstandige bron om historische informatie vast te leggen. Ze kunnen bovendien teksten verduidelijken en toegankelijker maken. Ze zullen ieder nummer aan de tekst gelijkwaardige aandacht krijgen. Voor de toegankelijkheid zal tevens per jaargang een register op eigennamen en op topografische benamingen opgenomen worden. Het streven is het tijdschrift vier maal per jaar te doen verschijnen. De redactie van Geestgronden heeft zeker niet de bedoeling het wiel opnieuw uit te vinden. Er is al heel veel werk op historisch terrein verricht. En tot op de dag van vandaag zijn nog veel mensen met Egmonds geschiedenis bezig. Die worden nadrukkelijk uitgenodigd ook via dit blad hun bevindingen kenbaar te maken. Uiteraard zal zo veel mogelijk van de resultaten van al die inspanningen in het verleden gebruik gemaakt worden. Namen die daarbij onmiddellijk te binnen schieten zijn die van C.W. Bruinvis, J. K. de Cock, pater A. Beekman en pater J. Hof. Van de bekende oudgedien den die hun sporen verdiend hebben, vertoeven J. Belonje en Th. P. H. Wortel nog in ons midden. Waardevolle bijdragen uit het verleden zullen in Geestgronden opnieuw voor het voetlicht gehaald worden. Bekendheid geniet het boek Derper-Hoever-Binder van Kathinka Lannoy en Bob Denneboom. Het uit 1969 daterende boekwerk beleefde onlangs een herdruk. Het is een van de eerste pogingen de geschiedenis voor een breder publiek toegankelijk te maken. De laatste jaren heeft de historicus Jurjen Vis belangrijke arbeid op het gebied van Egmonds geschiedschrijving verricht. We hopen, dat zijn waardevolle werk via Geestgronden voor een groter publiek 6

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 8