De verhouding tussen een uitgever en de journalisten van een tijdschrift is vergelijkbaar met die tussen de Stichting Historisch Egmond en de redactie. De stichting geeft het blad uit en heeft de uiteindelijke zeggenschap over de benodigde financiën, de redactie vervult een soortgelijke rol als tijdschriftjournalisten. In het statuut wordt onder meer de benoeming van redactieleden geregeld. Als eerste redactie fungeren Saskia Baarda. bibliothecaris, Willem van den Berg, historisch onderzoeker, en Ron Ranzijn, die als journalist zijn brood verdient. Het statuut verwoordt tevens het beleid van de redactie. Het heden is slechts een schakel tussen het verleden en de toekomst. De werkelijkheid van nu is op veel manieren geworteld in de geschiedenis. De redactie van Geestgronden wil de relaties tussen Egmonds heden en verleden belichten om daarmee het inzicht in de huidige leefwereld te vergroten. Omwille van dat historisch perspectief moet Geestgronden in de ogen van de redactie zo veel als mogelijk is de link tussen dat verleden en bestaande Egmondse lokaties, namen, zaken en personen aangeven. Daarmee wordt tevens bewerkstelligd, dat de inhoud bij de leef wereld van de Egmonders aansluit. Het leggen van verbanden tussen de historische gegevens en het heden kan in belangrijke mate bijdragen aan de herkenbaarheid en de toegankelijkheid van het gebodene. (ïeestgronden wil namelijk in de eerste plaats een blad voor, door en over Egmonders zijn. Het tijdschrift moet een breed terrein gaan bestrijken: het wil aansluiten bij uiteenlopende interesses op het gebied van Egmonds historie. Het wil tevens een platform bieden voor reacties en eigen bijdragen van de lezers. Het tijdschrift moet 'een lage drempel' hebben. De bijdragen dienen Redactiebeleid

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 7