De voorbereidingsgroep koos niet voor een vliegende start. Zij gaf de voorkeur aan een gedegen aanpak. De groep wilde de basis leggen voor een tijdschrift dat een lange reeks van jaren kan voortbestaan. Daarbij is het van meet af aan de opzet geweest deze eerste aflevering qua stijl, vormgeving en inhoud representatief voor de volgende nummers te doen zijn. Of dat ook daadwerkelijk het geval zal zijn. hangt uiteraard in hoge mate af van de respons en de reacties van de lezers. Als naam voor het periodiek is na rijp beraad gekozen voor Geestgronden. De benaming verwijst natuurlijk in de eerste plaats naar de hoge zandige bodem waarop de eerste bewoners in deze omgeving een bestaan vonden. Associaties met geschiedschrijving als geestesprodukt. waarbij wel degelijk een grondige aanpak vereist is, hebben de keuze van de naam mede bepaald. Voor een enkeling heeft geestrijk in de betekenis van rijk aan alcohol nog een rol gespeeld. In Amsterdam bleek al een Stichting Geestgronden te bestaan. Die op muzikaal gebied actieve organisatie liet desgevraagd weten geen bezwaar tegen de naam van het nieuwe Egmondse, historische tijdschrift te hebben. De in Sint-Pancras geboren dichter J. Bernlef heeft overigens ook onder dezelfde titel een dichtbundel het licht doen zien. Uit ervaringen elders is gebleken, dat het een goede zaak is, als betrokken partijen bij de uitgave van een historisch tijdschrift onder linge afspraken schriftelijk vastleggen. Een aangepaste versie van het model-redactiestatuut voor vaktijdschriften van de Nederlandse Vereniging van Journalisten bleek daarvoor een goed middel te zijn. Naam 4

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 6