VOORWOORD De geschiedenis van Egmond boeit vele mensen. Egmond heeft ook een heel rijke en kleurrijke geschiedenis. In dit perspectief is de oprichting te zien van de Stichting Historisch Egmond. De oprichting van onze stichting kan van betekenis zijn voor allen die in deze gemeenschap leven of er nauwe banden mee hebben. De stichting heeft ten doel de betrokkenheid van de bevolking bij haar geschiedenis te vergroten en de dorpsgeschiedenis toegankelijk te maken. Onze stichting tracht dit te bereiken door: het verzorgen van publikaties, zoals het thans voor u liggende dubbelnummer van het tijdschrift Geestgronden het verrichten van onderzoek naar de geschiedenis van de Egmonden het organiseren van tentoonstellingen, lezingen en andere bijeenkomsten, die aspecten van het verleden van de Egmonden tot onderwerp hebben het verzamelen en tentoonstellen van objecten en documenten mogelijk te maken. We zullen hierbij zo veel mogelijk samenwerken met de reeds bestaande organisaties en particulieren, die soortgelijke doel stellingen nastreven. Voor de uitgave van Geestgronden weten we ons inmiddels gesteund door een deskundige redactie. Maar voor het verrichten van de andere werkzaamheden die voortvloeien uit onze doelstelling, heeft het bestuur nog veel hulp van enthousiaste vrijwilligers nodig. Wij hopen dan ook, dat de uitgave van deze aflevering van Geestgronden uw belangstelling voor ons werk heeft gewekt. We verwachten, dat velen zich als donateur van onze stichting zullen aanmelden. Hoe groter de draagkracht van de stichting is, des te meer kunnen wij betekenen. Th. Röling, voorzitter Stichting Historisch Egmond

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 4