gehouden, is Margreet Schuit uit Amsterdam ver gevorderd met het opstellen van een overzicht van de Egmondse familie Schuit. De genealogie zal als apart boekje worden gepubliceerd door de 'familievereniging' voor iedereen met de naam Schuit. Gravemaker Ook de Derper familie Gravemaker wordt uitgeplozen. De heer Engel Gravemaker uit IJmuiden is al een paar jaar enthousiast doende om de stamboom en verhalen op te tekenen. Ooit moet dat een mooi boek opleveren. De Waard Herma Out - de Waard uit Alkmaar stelt de geschiedenis van de nakomelingen van Pieter de Waard uit Graft te boek. Een van zijn nakomelingen kwam in de achttiende eeuw naar Wimmenum. Van hem stamt een deel van de Egmondse De Waardjes af, en wel de familie van noodslachter Joet. De gelijknamige bloemistenfamilie is niet verwant. Het boek verschijnt binnenkort. Zerken Jos Hof uit Egmond aan den Hoef heeft onlangs de historie rond de grafzerken op de vloer van de Slotkapel ontrafeld. De resultaten zijn vooral bestemd om bezoekers van de kapel in te lichten over de personen die tussen 1451 (Jan van Egmond, bijgenaamd Jan met de Bellen) en 1839 in de Slotkapel ter aarde zijn besteld. De losbladige publikatie is voorzien van een handige plattegrond en vermeldt behalve sterf- en geboortedata zo veel mogelijk beroepen, functies en bezittingen van de overledenen. Graven Op het kerkhof van de Slotkapel hebben nazaten van Anthonie van Egmond (1807-1864) en Rachel Planteijdt (1807-1888) drie graven van hun voorouders opgeknapt. Het gaat om een grafkelder, een 46

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 48