over wie wie wasde herinneringen die werden opgehaald, de oude plekjes die herkend werden, de anekdotes, de bijnamen en tal van andere wetenswaardigheden konden op bandrecorder en notitieblok worden vastgelegd, om uiteindelijk in de vorm van een verslag in het Engels naar het Melchersmuseum in Virginia te worden opgestuurd. En dat was het begin van een jarenlange, levendige correspondentie, een uitwisseling van informatie, bezoeken over en weer, een blijvende relatie tussen Belmont in Virginia en het Museum van Egmond, en vele nieuwe vriendschappen, onder andere met kunsthistorici die in de afgelopen tien, vijftien jaar hun weg naar Egmond hebben weten te vinden. Door dit alles is ook onze kennis aanzienlijk vermeerderd, niet alleen over het leven en het werk van Gari Melchers, maar ook over de schilderskolonie als geheel, over Hitchcock, zijn kunstbroeders en zijn leerlingen. In dit artikel zal ik nu eerst ingaan op de figuur van Gari Melchers en op de wetenswaardigheden die de tentoonstelling in Egmond heeft opgeleverd. Later zullen ook andere leden van de schilderskolonie - onder wie, uiteraard, Hitchcock - aan bod komen en zal verder worden uitgeweid over de bevindingen en ervaringen, opgedaan tijdens het onderzoek van de afgelopen jaren, in Amerika en Egmond. Julius Garibaldi Melchers werd op 11 augustus 1860 in Detroit geboren als zoon van een Duitse beeldhouwer die om politieke redenen naar Amerika was uitgeweken. De jonge Gari groeide op in een kunstzinnige omgeving en kreeg zijn eerste tekenlessen op de zondagscursus van zijn vader. Al vroeg toonde hij zoveel talent, dat zijn ouders hem naar Europa lieten gaan om lessen aan de Kunstacademie in Düsseldorf te gaan volgen. Hij leerde schilderen in de realistische, semi-romantische stijl van die dagen, met als centraal thema: gewone mensen in hun dagelijkse werk en omgeving. Na drie jaar ging hij naar Parijs om aan de Ecole des Beaux Arts 36

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 38