van de speciaal ontworpen Wet tot opheffing van de gemeente Wimmenum bepaalde, dat "De scheipalen, tot aanwijzing der vroegere grensscheiding dienende, zullen worden in stand gehouden"Dat is hier dus gebeurd. De gemeente Egmond heeft onlangs een van de palen uit het duin op de hoek Banweg-Kromme Dijk geplaatst. De relatie tussen Wimmenum en Egmond leek overigens veel op die tussen Bakkum en Egmond. Ook Wimmenum deelde de vroedvrouw met Egmond-Binnen. Af en toe waren de schout of secretaris afkomstig uit Egmond. Kerkelijk waren er behalve met de Egmonden ook banden met Bergen. Maar nu Zuid-Wimmenum al bij Egmond is gevoegd, en voor de duinen van Jonkheer Six sinds kort een openbare toekomst is verzekerd, willen we niet opnieuw twisten over het noordelijk stuk van het Woud. De kapel die aan de grens in Noord-Wimmenum stond werd wel gesticht door een Egmondse abt. maar diende na de reformatie als schooltje voor Noord en Zuid. De schoolmeester werd door Bergen betaald. Dat is dus onbetwist Bergens grondgebied, waarvan we de behandeling graag overlaten aan de kersverse Historische Vereniging Bergen. Egmond zal genoegen moeten nemen met een klein stukje van de Kapelweid. We hebben nog even te gaan. De gemeentegrens volgt geheel volgens de oude overeenkomst een kaarsrechte lijn van de Kapelweid op het westen aan door duin naar strand en komt uit mid den tussen paal 35 en paal 36. De oude ruzies over de strandvonderij tussen de heer van Wimmenum en de Vrouwe van Egmond zijn hier allang verstomd. Zee

Geestgronden - Egmonden | 1994 | | pagina 25