Gaat u met ons mee naar Hollywood? im i - vTvV- V-V* .-«C V "lr JK Wat was het geval? Omdat de bezetter bezig was de Atlantikwall aan te leggen, was het noodzakelijk de bewoners van kustdorpen in Noord-Holland te evacueren. Ook Callantsoog trof dat lot. De bevolking kreeg bericht dat men binnen 10 dagen het dorp moest verlaten. Veel inwoners wilden echter graag in de buurt van hun dorp blijven. Een dorpsgenoot kwam toen op het idee om de houten zomerhuizen die in het dorp stonden te verplaatsen naar een veiliger plek buiten het schootsveld, net buiten Callantsoog. Zo ontstond het nooddorpje Hollywood met 32 vakantiewoningen. De Historische Vereniging is van plan om overdeze bijzondere woonplek een boek te maken. We willen er zo voor zorgen dat het dorp Hollywood bij veel meer mensen bekend wordt. Hollywood - in Nederland - mag niet worden vergeten. Maar... daar hebben we wel hulp bij nodig! Inmiddels is er een aantal brieven verstuurd naar allerlei instanties en aan de ondernemers in Callantsoog met de vraag om te helpen door middel van sponsoring. Daarop hebben we al leuke en hoopgevende reacties ontvangen. Hebt u deze brief niet ontvangen maar wilt u toch een toezegging doen voor een financiële bijdrage aan het boek, dan kunt u contact opnemen voor verdere informatie. De Historische Vereniging heeft zich aangemeld voor de Rabobank Clubkas Campagne. Daarmee hopen we ook geld binnen te halen voor het boek. Leden van de Rabobank kunnen van 23 april t/m 14 mei stemmen. Iedere stem is geld waard. Denkt u dan ook aan de Historische Vereniging? Nu denkt u natuurlijk, dat is wel een beetje ver weg, maar Hollywood was in de Tweede Wereldoorlog heel dichtbij! Het dorp Hollywood lag namelijk net buiten Callantsoog, je kon er lopend naartoe. We zijn druk bezig met de voorbereidingen van het boek over Hollywood. We hebben al heel veel materiaal verzameld. Mocht u toch nog extra informatie hebben (uit de eerste hand of van (groot-) ouders) over het leven in Hollywood, of foto's of documenten uit die periode, dan horen we dat graag! Dat kan via redactie@historischeverenigingcallantsoog.nl of via de volgende telefoonnummers: 0224-581860 van Co de Bakker, of 0224-581850 van Lammie de Ruiter. Kunnen we straks een mooi boek maken? We zouden dat heel fijn vinden! Dit houten dorpje - uniek in Nederland - kan dan in en buiten Callantsoog meer bekendheid krijgen. Dit deel van de recente geschiedenis van Callantsoog vraagt erom vastgelegd te worden. We hopen met dit boek ervoor te zorgen dat het verhaal van Hollywood niet verloren gaat. Het boek gaat naar verwachting 19,95 kosten. Wilt u ervan verzekerd zijn dat u dit boek in uw bezit krijgt? Dat kan door middel van voorintekening. Als lid van de Historische Vereniging ontvangt u dan twee toegangskaarten voor de expositie over Hollywood die deze zomer in museumboerderij Tante Jaantje te zien zal zijn. We hopen op veel reacties!

De Clock van Callens-Ooghe | 2019 | | pagina 8