Ir De geplande najaarslezingen vroegen om veel improvisatie in verband met de plotselinge ziekte van de eerste en belangrijke spreker tijdens de opmaatavond. En daarna ook nog de nieuwe afstemming met de heren van het Hoogheemraadschap en de vertegenwoordiger van Veiligheidsregio Noord Holland. Achteraf was het doelmatig dat namens de gemeente Schagen Nancy Dijkstra (Openbare Orde en Veiligheid) aanwezig was. Na de diverse bijdragen was het noodzakelijk om nog een aantal knelpunten -aangedragen door aanwezigen- verder te bespreken en uit te diepen in een nader contact. Omdat dit niet meer past in het karakter van onze historische achtergrond hebben wij met de heer Marcel Meijer van de Dorpsraad afgesproken dat zij en de gemeente Schagen dit verder begeleiden. Bestuurswijziging: PenningmeesterWillem van der Ham is na 10 jaar per ultimo december 2018 afgetreden. Er is veel waardering voor zijn jarenlange inzet. Hij heeft niet alleen de penningen voorbeeldig beheerd, was ook onze enthousiaste ledenwerver en verleende naast dit alles vele hand-en- spandiensten. Vragen/opmerkingen: secretariaat@historischeverenigingcallantsoog.nl Ze ware mooi uit weest, de woiffies van de kerkeraad. D'r ware lekkere greêuwe urte en stoife roist en ok nag Westfriese verhale en roime. Ze hadde 'n lekker wointje dronken, dat ze gonge bloid op huis an. Maar bai de jasse sloeg de stemming zommaar om. Troin kon nerges heurjas vinde. r t. SW, "Ik begroip 'r niks van. Hai hong hier. Nag 'n gnappe jas met 'n wolle sjaal dr'bai.'Troin streunde nag 'rs tussen alle jasse die d'r honge. Ze skoof 't héle hussie van links nei rechts en weer terug. Nei, hai hong 'r niet. De are woiffies begonne ok te zoeken. lentje maakte drekt al 't grappie van: "Hoe 'ntje had je? Zon'tje, deus of'n aar?"MaarTroin kon d'r heêls niet om lache. "Ik had 'm net twei weke. 't Zou me bar nöse as ik 'm nou al kwoit was." Alleman begon nou deur mekaar te lopen, te zoeken en te roepen. "Is dut 'm?" "'n Aar het vast de verkeerde jas meenomen. Den komt ie murge wel terug." "Ze zalle 'm toch niet stolen hewwe? Je hore zukke rare dinge teugenwoordig." De baas van de kroeg kwam ok 'rs koike wat of die woiffies deer nou liepe te studderen. "As jullie nou efkes wachte tot alleman op huisan is, den bloift 'r miskien wel 'n jas over. Den neem jij die mee nei huis en den kom je murge nag maar d'rs vrage of die van jou al terecht is." "Ja, dat moet den maar. Ik ben benuwd welke druul d'r mee an de flort gaan is." Op-en-end hing 'r nag ien rooie jas an de kapstok. Troin gaf'n gil. "Deer he-je m'n jas. Hoe 'st mogelijk. Loop ik toch aldeur nei de verkeerde jas te zoeken. Ik miende die groize an te doen, maar toen 't in buiten zó miggelde docht ik: nöselijk voor die nuwe jas. Ik most dut oudje maar an doen." Met dank aan Anneke Visser.

De Clock van Callens-Ooghe | 2019 | | pagina 21