Verslag verenigingsjaar 2018 M I Robbert Blom Het afgelopen verenigingsjaar heeft een levendig karakter gekend. Er waren vele ad hoe activiteiten en inkomende vragen van uiteenlopende pluimage zoals bijvoorbeeld een vraag over een voorvader dominee v.d. Heuvel uit 1647, opgelost door Siem Verschoor. De plaatselijke bridgevereniging over de oprichtingsdatum, die werd opgezocht via de Badbode. Historische Vereniging de Zijpe vroeg ons de kadasterkaart van gemeente Schagen te controleren. Twee bestuursleden zijn bij de boekpresentatie 'Nobel streven' geweest van Frits van Oostrom, over ridder Jan van Brederode; enzovoort en zo verder. Onderstaand een aantal van de verdere activiteiten en projecten. In het tweede deel van de Algemene Ledenvergadering een instructieve en beeldende lezing over de geschiedenis van de KNRM en het Reddingmuseum door het hoofd collectie en educatie van het Museum in Den Helder. De in 2017 vermeldde inventarisatie van het vele materiaal over het Hollywood project, is door een enthousiast bestuursduo tot een concretisering gekomen om hierover een boek te publiceren. In deze fase wordt getracht via sponsoring de begroting geheel rond te krijgen. Het streven isom in dezomer 2019 het boek uit te brengen. Trouwens op de bovenverdieping van Museumboerderij 'tante Jaantje' wordt dit jaar een tentoonstelling over Hollywood gepresenteerd. De vier dames van de werkgroep begraafplaats hebben ook de weg van sponsoring gevonden. Waardoor ze in staat zijn om het kerkhof te verfraaien. Veel waardering voor hun al jarenlange inzet op de dinsdagen. Zaterdag 26 mei ging de jaarlijkse excursie met de bus richting IJmuiden en Haarlem. Zoals gebruikelijk heeft Dymphke van der Geer in de Clock nr. 2 weer haar jaarlijkse verslagje geschreven. Het thema excursie staat nog op de agenda van het bestuur. Het aantal deelnemers neemt af, leeftijd neemt toe. Ook het kostenaspect speelt daarbij een rol. Overwogen wordt of een meer lokale/regionale aanpak een oplossing biedt. De fotomiddagen zijn in aantal gewijzigd. Gezien het vele voorbereidende werk en de achteraf te verwerken hoeveelheid informatie, is besloten om deze altijd goed bezochte middagen iets te verminderen tot drie middagen in het eerste halfjaar en drie bijeenkomsten in het tweede deel van het jaar. De realisatie om een nieuwe vorm te geven aan de website heeft in verband met de vele projecten dit jaar enige vertraging opgelopen in verband met de beschikbare bemensing. Voorlopig is een time out noodzakelijk. Een project waar veel tijd en overleg met Landschap Noord-Holland voor nodig was, bleek het te plaatsen herinneringsbord 1953 bij het Botgat. Inmiddels wordt er over de technische aspecten (slag- en weerbestendig) van het bord gesproken en kunnen wij uitgaan van plaatsing in het tweede kwartaal 2019. De redactie van de Clock van callens-ooghe kijkt terug op een jaar met veel onderzoeksartikelen en interviews. En niet te vergeten een goede indeling en vele foto's. Waarvan in exemplaar 4 zelfs de middenpagina met oude -toen nog met de hand ingekleurde- ansichtkaarten en deze keer speciaal in kleur afgedrukt! Men heeft de keuze van postbezorging en kosten in de redactie bespreekbaar gemaakt. Er is besloten te wisselen van PostNL naar Sandd in verband met een voordeel van 140,00 per jaar. Ook dit jaar is er door de werkgroep Weidemolen nog veel renovatiewerk verricht. Daarover is het afgelopen jaar regelmatig gepubliceerd. Het bedrag dat wij van de Raboclubkas campagne hebben ontvangen (bijna 400,00) waseen welkome bijdrage voor de kosten van de nieuwe zeilen. Begin oktober is er met goedkeuring van Natuurmonumenten een bezichtiging geweest in het bijzijn van de bouwer en jarenlange molenaar Cees Zwaan.

De Clock van Callens-Ooghe | 2019 | | pagina 20