13 01-05 Jan (77) heiden, uit Petten en Joke(70) katholiek,uit 't Zand vormen al 48 jaar echtpaar Bellis. "Het was wel even slikken bij eerste kennismaking,"aldus Jan. 01 -05 'De politie is je beste vriend': die regelde via Marktplaats vervanging (door vrouw geschonken) voor gejatte buggy met babystoeltje, van jong Belgisch gezin, voor veilige terugreis naar huis. 12-05 Enge gebeurtenissen in het duin en wat erna gebeurde. Nicolette Molenaar (42) gebruikt fantasie bij tot stand komen eerste boek. Voor thrillerlief hebber exemplaar Verstoppertje met handtekening te verkrijgen. 17-05 In Juttersmuseum zee en strand constante factor in gedichten, fotografie, bronzen beelden, schilderijen, kunstwerkjes van jutspul. Berend-Jan (58) en Angelique (48) Challa willen bezoekers schoonheid laten zien. 08-06 Huisje tante Sien, bouwjaar 1881, in Groote Keeten na drie generaties Bakker nu in bezit van familie Dienst. Na gezamenlijke opknapbeurt Achterweg 3 nu fijne vakantiestek. 13-06 Rijles aan keukentafel. Rijschoolhouder Sytse Strampel (31) laat zelf geschoten filmpjes zien door Virtual Reality-bril. Geeft gevoel achter stuur te zitten. Leuker dan lappen tekst lezen. 27-06 Na driejaar scheepsmodel af. Quirien Tepas had het in de vingers: kerkscheepje Frankendaal kreeg vorm. Pronkstuk gestrand op balk in Callantsoger kerk. 04-07 Gevulde fietsenrekken op stoep bij buurtsuper belemmeren doorgang. Foutje, bedankt! Even Apeldoorn bellen... 16-07 Sportievelingen druk in de weer op strand: opblaasbare hindernisbaan van 100 meter te bestormen. Kleurrijk gevaarte kreeg meer dan 250 personen over zich heen. 26-07 Project Natuur voor iedereen. Paden wandelaars Zwanenwater worden'drempelloos'voor rolstoelen gemaakt. Aannemer Hans van Muijen bezig met opknapbeurt. 28-07 Een wel heel warme Strandödaagse dit jaar. Bij aankomst in dorp verwelkomen ter afkoeling zwem- en voetbadjes verhitte deelnemers. 06-08 Waterkinderspelen op Dorpsplein. Onder andere tobbedansen en slootje springen. Prettige dag besteding in zomerse hitte. Water na afloop per tank opgehaald voor akker met dorstige aardappelen. 29-08 Oefening KNRM team veranderde in echte redding. Zeilboot zonder brandstof op sleeptouw. Burgemeester Marjan van Kampen en wethouder Hans Heddes toevallig gasten aan boord reddingsboot. 10-09 Zwemmende dames houden eigen City Swim. Donateurs van Jaqueline Grol (62) en Desiree Smits (45) niet teleurgesteld. De twee doken bij Anna Paulowna te water voor 1550,50 in strijd tegen ziekte ALS. 20-09 Wandelen voor gezondheid. Simone de Jong (56) verpleegkundige promoot meer bewegen, wandelt zelf mee. Conditie verbeterend, positieve invloed op suikerziekte, hoge bloeddruk, gewicht. 29-09 PWN stort zich op karwei drinkwaterleiding vervangen over zes kilometer lengte van Callantsoog naar Julianadorp. 02-10 Marianne Rijnders zwaait succesvol dirigentstokje Keetkoor. Meezing- en close harmony nummers, Nederlands- en Engelstalig. In 12-jarig bestaan heel wat rondgezongen. 26-10 Ruim twee uur na melding lek gedicht door Gas Unie monteurs. Door trekker kapot getrokken gasleiding in weiland zorgt voor consternatie. 01-11 Blatende strandgangers. Kudde Kempische heide- schapen dribbelde over strand van Callantsoog naar Julianadorp na graasperiode in Zwanenwater. Herder Jacob Ruiter leidde de trek. 14-11 Duinmannetje, een lokaal biertje met Duindoorn bessen als smaak onderdeel. Siva Sivagnanam en Bas de Graaf werken idee uit. Door vakjury uitgekozen als beste plan. Proost! 27-11 Dorpshuis Kolfweid bestaat binnenkort 50 jaar. Eerste borrel en hapjes traktatie. Veiling moet geld in laatje brengen voor renoveren vergader- en biljartzaal. Brengt'kavels'in! 04-12 Na verontwaardiging bewoners Groote Keeten en Callantsoog term'duinen van Schagen' geschrapt op infoborden bij strandopgangen. 11-12 Bibliotheek dicht wegens verhuizing van Dorpsplein 38 naar Frankendaelschool. Peutertjes, schoolkinderen, ouders, opa's en oma's van harte welkom op nieuwe locatie. 18-12 Dorpshuis na superavond'blijd as blik'met opbrengst veiling 4675,-. Helaas ontvielen ons in 201 8 de volgende leden: Dhr. R. Pratomo mw. J. Boeder dhr. A. Landman dhr. D. Sleutel mw. M. Goetzinger mw. G. Lap dhr. G. Wegert mw. G. van Dolder mw. M. v.d. Kint dhr. P. Marsman mw. E. Groen

De Clock van Callens-Ooghe | 2019 | | pagina 15