65 De boerderij achter het duintje. Tekening van de kunstschil der Piet Rezelman Oorlogsgeweld zorgde voor gro te tegenslag. De stal werd gedu rende de mobilisatie gevorderd. Na veel en fel protest werd deze maatregel teruggedraaid. In de meidagen van 1940 werd de stal door een bombarde ment zwaar beschadigd en en kele koeien werden gedood. Teun MooijTzn. trouwde met Di- euwertje de Boer (1923-2012). Haar familie had ook'wortels'in Callantsoog: haar moeder was een zuster van Piet de Haan, caféhouder in ons kustdorp. Toen zij bij haar oom en tante logeerde leerde ze tijdens de kermis in het café van Piet de Haan Teun Mooij kennen! Na hun huwelijk vestigen Teun en Diet zich 'achter het duintje'. Ouwe Teun en zijn vrouw gin gen aan de Dorpsweg wonen, naast Piet Vos. De bouwplannen van de gemeente hadden inmiddels vaste vorm aangenomen en de opstallen van Teun Mooij moesten weg. Maar waar moesten ze nu wonen? In die tijd had Jacob Vos Pzn. de stolpboerderij van de familie Voorthuizen aan de Dorpsweg aangekocht om deze te gebruiken als opslag- Er brak een moeilijke tijd aan voor Teun en Diet Mooij toen de gemeente Callantsoog de landerijen waarop zij hun be drijf hadden wilde kopen van de N.V. Het Zwanenwater. Er werden plannen ontwikkeld om daar een wijk aan te leg gen met recreatiewoningen. De onderhandelingen met de vertegenwoordigers van de N.V. Het Zwanenwater - onder anderen Jonkheer Van de Poll - verliepen zeer moeizaam. Teun Mooij moest een zware strijd voeren om de vergoe ding waar hij als pachter recht op had, te krijgen. Teun de Knuppelaar rechts vooraan. 'Ouwe Teun'rechts achteraan plaats voor de badhokjes. De familie Mooij kon de boerde rij huren en op 6 mei 1958 vond de verhuizing plaats van achter het duintje naar de Dorpsweg en nog diezelfde dag begon de sloop van het huis en de schuur...

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 7