Maartje Mooij-v.d. Berg 1875-1942 Annie Mooij Tdr. met op de achtergrond De Kleiplaats In februari 1942 overlijdt op Blokshoeve Maartje Mooij-v.d. Berg. Het is haar wens dat hun dochter Geertje met haar man Gerrit Eriks en hun dochters Riet en Atie op Blokshoe ve komen wonen en dat de oude Jacob Mooij Tzn. dan zijn laatste levensjaren op zijn geliefde boerderij aan de Abbe- stederweg mag doorbrengen. Aldus geschiedt! Jacob Mooij Tzn. overlijdt in 1959 op 92-jarige leeftijd. Drie maal Jaap Mooij. vlnr: Jacob Mooij Tzn., Jacob Mooij Jbzn., Jaap Mooij Tzn. Jan Teuniszn. Mooij (3.) trouwde met Pietertje Baken. Zij woonden aanvankelijk in een helft van de dubbele woning achter het duintje. Later verhuisden ze naar een woning aan de Abbestederweg. Ze hadden een boerenbedrijfje en Jan was arbeider aan de zeewering. Jan Mooij en Pietertje kre gen twee zonen: Teun en Simon. Teun was de in Callantsoog alom bekende Teun de Post. Simon werkte ook"aan de bui tenkant" en hij is altijd aan de Abbestederweg blijven wo nen. Hij is in 2015 overleden. Uiterst rechts de boerderij van Piet Mooij Tzn. op de Nieuwe Laag Pieter Teuniszn. Mooij (4.) werd ook boer. Hij had zijn boe renbedrijf op de Nieuwe Laag in de kleine stolpboerderij die stond op de plek waar later de melkzaak van Jaap Boeder was gevestigd (naast De-Zja-Vu). De boerderij waarin ook nog korte tijd de groentewinkel van Langeveld was geves tigd is omstreeks 1953 gesloopt. PieterTeuniszn. Mooij woonde toen in het woonhuis dat aan de bakkerswinkel van Brantenaar grensde en aan de andere kant aan de winkel van slager Wit. Bij de pijl de woning van Piet Mooij Tzn. rond 1950 Teunis Teuniszn. Mooij (5.) bleef op het bedrijfje achter het duintje. Hij was getrouwd met Anna Regina Maria Blaauw. Hun zoon Teun Teuniszn. Mooij, in het dorp alom bekend als Teun de Knuppelaar vertelt in een interview in de Scha- ger Courant in 1989 dat het boerderijtje van zijn vader een moeizaam be staan opleverde, vooral in de crisistijd. Toch wilde 'jonge Teun' boer worden! Hij heeft daar keihard voor gewerkt en het lukte hem. Het land kon hij huren van de N.V. Het Zwanenwater en hij bouwde een goede stal voor zijn vee. Anna Regina Maria Mooij-Blaauw

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 6