zzzz/z//vm/j Begin van de riolering van Callantsoog De kinderen 75 Omdat het woonhuis van Brantenaar precies op de grens gebouwd was, werd door ruimtegebrek de septictank in de smalle steeg tussen de beide gebouwen geplaatst. De PVC afvoerbuis werd net onder de rand van de tank gelegd, door de steeg naar de regenput van Molenaar. Die voerde via een gresbuis af naar de bunker onder de weg voor de kerk. Bertus Langeveld, die er naast een groentewinkel had, ging geschrapte aardappeltjes verkopen. Dus extra veel water en afval. Door de steeds zwaardere vrachtwagens die de Coöperatie moesten bevoorraden, werd de gresbuis aan puin gereden. Het water liep dus weg in het zand. Raakte de buis vol, dan stroomde die over naar het putje voor het he melwater en vandaar naar de voorkant van het woonhuis. Het kwam bij de voordeur uit het trottoir naar boven. De mensen liepen er op hun slippers door heen en het stonk vreselijk. Marie moest drie maal per dag de tegels met bleekwater boenen. Het hielp niet. De Warenwet werd inge licht en dreigde met het sluiten van de zaak. Luuk Rezelman nam de inspecteur mee naar Hotel Callant en de Wijde Bliek Daar hetzelfde euvel. De septictanks waren niet op veel gasten berekend. Burgemeester Correljé werd ingelicht en na een spoedberaad werd twee dagen voor de bouwvak de hele boel open gespit en werden er door Gert de Vries nieu we buizen gelegd. Nog hetzelfde jaar begon de gemeente met de aanleg van de riolering. Toen de kinderen nog klein waren, logeerden ze tijdens de zomervakanties bij hun grootouders op Sint Maartensvlot- brug of in Petten. In 1977 is dochter Mascha geboren. Later hielpen ze ook wel mee in de zaak. Op vrije dagen of na schooltijd even bijspringen op drukke momenten. Marie: "Dat gebeurde meestal in het voorjaar of najaar, als je nog geen vast personeel had." Arjen heeft er twee zomers gewerkt, hij deed het graag, maar het moest wel druk zijn. Op klanten zitten wachten was niets voor hem. Marleen zou het bedrijf in de toekomst overnemen. Zij heeft de hotelschool gedaan en was er ge schikt voor. In 1991 is de ijssalon daarom weer verbouwd en gemoderniseerd.Twee jaar na de verbouwing in 1995 hoor de Marleen dat ze MS had. Zij is in 2004 overleden. Na der tig jaar bedrijvigheid in de ijssalon hebben Gerrit en Marie in 1996 besloten de zaak, waarvoor ze geen opvolger meer hadden, te verkopen. Marie wil nog één ding kwijt: "Reinie Jonker is 25 jaar bij ons in dienst geweest, ze stond altijd klaar en we hebben veel steun van haar gehad."

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 17