Schooljaren Gerrit Molenaar is geboren op 17 juli 1934 op Sint Maartens- vlotbrug, waar zijn opa Gert en zijn vader Jen samen een bakkerij hadden op Rijksweg 43, langs het Noordhollands Kanaal. Gerrit: "Mijn opa was koetsier bij de huisarts op Sint Maartensbrug, die hij met de dresseerkar naar zijn patiënten bracht. Toen de eerste auto's kwamen, begon hij als bakker in 1904, maar hij had in die tijd ook koetjes en varkens lopen. Het dorp was te klein voor een goede opbrengst. Het was een mand met brood en meer verkocht hij niet." Gerrit heeft een jongere broer, Otto geboren in 1937. Samen gingen zij lopend naar de lagere school te Sint Maartens brug. Op dezelfde school, een paar klassen lager zat ook zijn toekomstige vrouw Marie. Maria Wilhelmina Kutterink is op 30 maart 1936 geboren te Petten. Omdat dit dorp tijdens de Tweede Wereldoorlog afgebroken moest worden, werd haar familie gedwongen te verhuizen. Ze vonden onderdak bij een boer in Sint Maartensbrug. Halverwege de vijfde klas in 1946-47 moest de familie terug naar Petten. Haar vader was technisch medewerker bij Het Kleuterhuis, dat voor de oorlog al kinderen van één tot en met vijfjaar opnam om aan te sterken. Het Kleuterhuis was een onderdeel van het Koloniehuis Huis ter Duin. Na de lagere school ging Gerrit naar de ULO. Met een groep mede-scholieren uit de buurt fietste hij elke dag naar Scha- gen, waarbij ook Marie uit Petten zich later aansloot. Ook zij ging naar de ULO. De groep wachtte op haar, maar als ze te laat was, vertrok die. Meestal was ze op tijd. Er waren weinig auto's, zij hadden de weg voor henzelf. Als Gerrit na school thuis kwam, moest hij op de fiets met de broodmand nog even de wijk in. De Ruigeweg doen, naar 't Buurtje. Ook op dinsdag- en donderdagmiddag als er geen school was en op Van IJssalon Brantenaar in 1966 naar IJssalon Molenaar. Hoe is dat gegaan? Ik maak een afspraak met Gerrit en Marie Molenaar aan de Vloedlijn in Callantsoog. Bak Bakkerij Molenaar, Rijksweg 43

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 14