69 Twee mannen die de naam Maarten Mooij dragen, schreven het volgende: Geachte heer Raap, Met genoegen hebben wij deel 7 over de geschiedenis van onze familie gelezen. Echter willen wij er op wijzen dat onze opoe Dieuwertje Mooij-Vader niet in 1943 is overleden. Dit moet naar onze mening 4 april 7 947 zijn. Wie zijn wij?: Maarten Mooij Jacob zoon Jaap Skilp) en Maarten Mooij, Thijs zoon. Maarten Jbzn. koppelt het overlijden van opoe aan het jaar dat hij als soldaat naar Indonesië werd uit gezonden. Voor mij zelf (Maarten Tzn.) staat dit voor ogen: opoe lag ziek op bed met zo'n grote papegaai boven haar hoofd. Voor een jongetje van zes reuze interessant om niet te vergeten. Kort daarna overleed zij. Deze herinnering is verbonden met het huis waar nu De Vloedlijn is gevestigd. Hiermee gezegd hebbende: haar overlijden is na de oorlog geweest. Woonde ze in 1943 al op Hollywood? Met vriendelijke groeten, Maarten Mooij Carel Fabritiuslaan 7 Amstelveen Maarten Mooij Burg. Kosterstraat 27 Winkel P.S. Het interview dat Anthony van Kampen had met Maarten was op Hollywood in 1944 in zijn huisje - red. Een heel oude foto kregen we van Joke Pronk-Mooij. Hij is van ongeveer 1916! Mevrouw Dymph Zwaan schreef ooit de namen achterop de foto, maar we twijfe len of ze kloppen. Van links naar rechts: Meindert de Haan, Maar ten Mooij (de Lijs), Alje Schuur man, Jan Mooij, Simon Weij, Gert ten Boekei Klzn., Klaas ten Boekei Gzn., Maarten Mooij (de Schip per), Maarten Mooij (de Jood), Piet ten Boekei Klzn. Van Akke Bloem ontvingen we deze foto. Achter het oude gemeentehuis staat het personeel van de gemeentesecre tarie. V.l.n.r. de heer Duijnstee, de heer Vis, burgemeester Correljé, Luus Niestadt en Herman Bloem. De foto is ge maakt in 1965. Akke liet de foto vergezeld gaan van com plimenten voor ons blad. "Petje af," schrijft ze. Bedankt daar voor!

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 11