y Een korte geschiedenis van het hotel Duinzicht In het midden echtpaar Luikes Butter, op de voorgrond Alie, vanaf rechts Piet en Marie (stel), Trien, man met pet onbekend, Neeltje en Arie Tijdens de mobilisatie in i939 kreeg Callantsoog andere gasten. Zittend in het midden herkennen we Trien en Alie In 1914 bouwde Piet Vos (1888-1979) als zoon van Grietje Louw en Jacob Vos naast zijn timmerbedrijf op het Dorps plein hotel Duinzicht. Er was een zaal in van 6 bij 11 meter met een flink toneel met daaronder een berging. Links voor in was een kleine winkel, De kleine Bazar genaamd. Achterin waren de keuken en het woongedeelte voor de familie Vos. Boven waren tien slaapkamers. Hij woonde er enkele ja ren zelf met zijn vrouw Grietje en hun eerste twee kinderen Jacob en Aaf. In 1919 verkocht hij het hotel aan mevrouw Van Teeckelenburg. Zij had twee dochters. Er kwam een pianola in en zij begon partijen te orga niseren. In 1926 kwam het hotel in andere handen, namelijk van mevrouw Jansen. Kort erna kwam de familie Beikes als uitbater. Deze familie deed het hotel in 1929 snel over aan de heer en mevrouw Lui kes Butter. De familie Luikes Butter heeft het hotel gerund tot en met de mobili satie in 1939. Daarna hebben Jaap en Mien de Waal het hotel over genomen. Op een foto van 1936 zien we dat hotel Duinzicht aan de westzijde vrij ligt. Rechts op de foto de woning van D. Kuiper, waar tijdens de oorlog munitie opgeslagen lag. In augustus 1942 moest het dorp worden geëvacueerd, omdat het tot 'Sperrgebiet'werd verklaard. In april 1943 ontplofte de mu nitie in het huis achter Duinzicht. Het hotel was zo zwaar beschadigd dat het gesloopt moest worden. Het hotel is ja renlang het gezicht van het dorp geweest. Bij het pijltje is de groepsfoto met de soldaten genomen m Panorama eind jaren '30 De situatie na de ontploffing in T943 Bronnen: Foto's mevrouw Van de Ven met mondelinge toelichting van mevrouw Neehus. De Clock jaar gang 1 i, nr. 4. Stolpboerderijen in Heerhugowaard

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 7