Band Callantsoog valt in de prijzen Met de muziek mee CALLANTSOOG Drum band Callantsoog heeft op het Leesberg-concours in Alkmaar een eerste en een tweede prijs gewonnen. Het tamboer- en ly- rakorps, bestaande uit 23 jon geren, behaalde zondag in de eerste divisie een eerste prijs. Het tamboerkorps (14 perso nen) won een tweede prijs in de derde divisie. Muziekliefdes gezette tuba voor het inwerpen van vrijwillige donaties, was eveneens een kleine bron van inkomsten. In 't Zand bleek men trouwens guller op verenigingsgebied dan de Callantsogers. Eenmaal per jaar was er rommelmarkt op het Dorpsplein ten bate van de muziek. Die leverde niet alleen geld op, maar ook leuke kerstversieringen om het clubge bouw mee aan te kleden in december. De verkooprestan ten gingen de container in en werden gratis afgevoerd. De rommelmarkt stopte toen de kosten voor het legen van de container in rekening werden gebracht. Oud papier inza melen zorgde ook voor aanvulling van de kas en dat doet het nog steeds. Jan en Carla raakten betrokken bij de drumband toen doch ter Debbie mee ging doen als lyra bespeelster (een lyra doet denken aan een xylofoon, maar dan rechtop gedragen). Om een steeds betere muzikant te worden, bestond de moge lijkheid om per instrument diploma's te halen. De lessen vonden plaats in De Notendop. Er werd regelmatig op wed strijden ingeschreven. In heel wat plaatsen namen de muzi kanten deel aan concoursen met na afloop défilé lopen door de straten. Plaatselijk gastvrouwtje voorop. September 1990 Enkhuizen In sommige plaatsen meer dan eens: Enkhuizen, Wijk aan Zee, in Alkmaar op het Waagplein, Leiden, Edam, Volendam, Petten, Hoogwoud, 't Zand, Amersfoort en zelfs een keer in Duitsland. Ook bij allerlei andere gelegenheden kwamen de muziekanten in actie. Bijvoorbeeld als in april het badsei- zoen geopend werd, zowel in Petten als in Callantsoog, de feestelijke opening van'Hoek's Vis en Snacks'aan het Dorps plein, de aankomst van de Sint en zijn Pieten in november. De Vlootdagen in Den Helder waren goed voor drie dagen optreden. Een heel gesleep met de spullen van de ene loca tie naar de andere. Instructeur Johan Helder regelde dat. Hij zorgde ook dat er eten kwam, de zogenaamde 'blauwe hap'. Dat was smullen. En 's avonds naar het Bernhardplein om van de Taptoe van de Marine te genieten. Vele jaren reden ouders de spelers overal heen. De laatste jaren kon er een bus gehuurd worden. Jammer dat de huurprijs steeds meer steeg, op 't laatst liep het de spuiga ten uit. Een van de trom melaars, Derk Bul, wierp zich op als vrijwillige chauffeur. Hij werkte bij de Marine. In zijn vrije tijd was hij buschauffeur en hij mocht tegen geredu ceerde prijs een bus van zijn baas'meenemen'. Oktober 1995 Ook Cupido raakte onder de indruk van de muziek en zag er brood in enige pijlen af te schieten. De getroffenen vormen nog steeds hechte koppels. Bij Danielle Smiers en Stephan Juffermans sloeg de vonk over. Ook Marieke Bul en Pierre van Noort zagen het wel zitten als stel. Debbie Rens en Ri chard Bakker vielen eveneens voor elkaar. Tamboer- en Lyrakorps in nieuwe pakken. Oktober 1997 Leerdam Jan en Carla stopten in 2008 met dit vrijwilligerswerk. Ze deden het zo'n 20 jaar met veel plezier en kijken terug op een drukke maar gezellige tijd. vlnr: Jannie Bakker, Piet van Noort, Jan Hoiema. Juni 1991 Wijk aan Zee

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 11