Tromgeroffel In den beginne Alles op één hoop Ten westen - ten oosten van het Kanaal Dymph Molenaar Begin zomer 2018 is er definitief een eind gekomen aan Drumband Callantsoog. Veel mensen beleefden plezier aan het muziek maken, anderen aan het luisteren en bekijken. Jan en Carla Rens, in 1972 neergestreken in Callantsoog, vertellen over de dingen die voorbij zijn. Uit hun fotocollectie komen de bijbehorende plaatjes. Bij het'opruimen van het verleden' in het oefenlokaal, konden ze de wisseltrofee De Stedenmaagd redden en hebben die nu in hun bezit als aandenken. Carla heeft enig spitwerk naar het verleden gedaan: Johan Helder en John Boon van Ochsee waren de oprichters van de drumband in 1976. Instructeur Johan had de leiding ste vig in handen. Hij wist de drumband van categorie'derde divisie' naar 'eredivisie' te brengen. Een prestatie van for maat! Jannie Bakker-Zwaan was de eerste begeleidster van de drumband en deed dat tot 1986. In dezelfde tijd nam het idee van een Majorettengroep vaste vorm aan, onder leiding van Eugenie Geervliet en Gudie van der Vlies. Dege ne die voorop loopt wordt de maitre genoemd. De dochter van Eugenie, Joke, volgde daartoe een cursus in Den Hel der om dit werk goed onder de knie te krijgen. Jan nam, na goed overleg en ondersteuning, de drumband-regie over van Jannie Bakker, met assistentie van Carla. De majorettes werden naderhand aangestuurd door Gea Baken en haar dochter Wiesje. Marjan, jongste dochter van Jan en Carla, werd ook majorette. Ze vond het erg leuk om te doen. Jammer genoeg namen de belangstelling en het animo vrij snel af en dunde de groep zonder 'aanwas' steeds meer uit. Toen ook de belofte van een Mars of een Nuts als je kwam, niet meer hielp en er nog slechts vier meisjes over waren, werd de groep opgeheven. Vanwege het subsidiebeleid van de gemeente Zijpe, vond in 1991 de fusie plaats tussen de Fanfare Callantsoog, Drumband Callantsoog, Harmonie 't Zand en Drumband Zijpe (ook van 't Zand). Zodoende moest men op zoek naar een groter pand om te oefenen. Een voormalig noodlokaal van de basisschool verhuisde naar Duinroosweg 23A en werd het clubgebouw. Vele vrijwilligers hielpen mee om het bruikbaar te maken voor de verschillende muziekgroepen. Op de gevel kwam de naam De Notendop te staan. De Drumband oefende op de zaterdagavonden. De Harmonie tot op de dag van vandaag op de dinsdagavonden. Jan hanteerde later in zijn begelei- dingstijd ook een keer de verfkwast en voorzag de binnen kant van een verse laag in grijs en wit. Jannie Bakker, Johan Helder, Maarten Bakker. Juni 1990 De eerste uniformen kwamen van de Zandtemer Harmonie, die er een flink aantal op voorraad had. Vanaf 1991 was het vaste prik, tweemaal per jaar een uitvoering voor liefheb bers en donateurs: eerst in Callantsoog in de Kolfweid en daarna in 't Zand in de Multitreffer. Meestal in januari of fe bruari. Het jaar daarop eerst in 't Zand en vervolgens hier in het dorp. Op een gegeven moment drukte het huren van de zalen wel erg zwaar op het budget. Er werd besloten tot één keer per jaar optreden, om en om in 't Zand en Callantsoog. De verloting in de pauze bracht extra geld in het laatje. Een aantal prijzen werd geschonken door de middenstand van 't Zand. Els Kooyman (aan de Kanaalkade) had daar de hand in en de eigen leden namen altijd iets als prijsje mee. De loten waren elke keer weer allemaal verkocht. De rechtop Ukkies in actie. Februari 1987 Callantsoog

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 10