In Memoriam Adam Landman Floor Molenaar schrijft ons het volgende: Wat een leuke verrassing, zo zie ik mijn ouderlijk huis op de foto in de Clock. Op bladzijde 14 linksonder staan de grootouders van Riet van der Ploeg-van Staveren voor het huis aan de Haarlemmerstraat no. 39 in Zandvoort. De foto moet omstreeks het jaar 1930 genomen zijn. Vele jaren later, vanaf 1975 ongeveer, woonde daar mijn broer Jan met zijn gezin. Ik ben in 1946 geboren in het huis rechts, nummer 41. Ruud Van (u weet wel, van de herinneringen van zijn moeder in de Clock van september 2017) vond tussen de foto's van zijn moeder nog twee kiekjes uit de oor logsperiode. Te zien zijn Annie de Vries, Dirk Staal en Lien Groot op het duin met op de achtergrond Callantsoog, geda teerd 1942. Op de andere foto staat het zomerhuisje De Zeehut, waarover in het artikel wordt geschreven. Geachte redactie, Met aandacht las ik het artikel over onvergetelijke strenge winters door Hans Raap in de Clock van december 2017. Bij dat artikel is een foto geplaatst van de boerderij van de familie Raap aan de Jewelweg, gemaakt door Henk Rotgans. Begin jaren tachtig heb ik van Henk Rotgans een aquarel gekocht en tot mijn verrassing is deze identiek aan de foto, wat aantoont dat hij inderdaad vanaf foto's schilderde. Het lopende figuurtje achter de schuur heeft hij alleen weggelaten. Later ben ik nog eens bij hem langs geweest om een paar aquarellen van Callantsoog te kopen; met plezier liet hij dan veel van zijn werk zien en vertelde er met enthousiasme over. Dagelijks geniet ik nog van deze paar aanwinsten... Wil Griffioen Op 14 maart overleed onze perschef Adam Landman. Adam was sinds 2002 medewerker van museumboerderij Tante Jaantje en vanaf 2007 ook lid van het bestuur. Hij hield zich ondermeer bezig met de publiciteit. In die elf jaar schreef hij menig stuk voor de regionale dag- en weekbladen. Lukte het niet een stuk gepubliceerd te krijgen dan waren er de contacten die Adam had waardoor er, soms op een later tijdstip, toch geplaatst kon worden. Naast deze bestuurlijke taak was er ook die van drummer tijdens een aantal zomerse jaarlijks terugkerende braderieën. Die vrolijke noot zullen we moeten missen. Voor de bezoekende kinderen maakte hij een puzzeltocht door het museum. Met de (altijd prijs) antwoorden kun je naar IJssie Prima voor een (pr)ijsje Daarnaast zette hij zich in als gids voor volwassenen en kinderen onder andere bij het project Zwaantje van Zijpe. Dat Adam het cultureel erfgoed van Callantsoog een warm hart toe droeg wisten we. Toch werden we na zijn overlijden aangenaam verrast met een gift namens hem en zijn vrouw Tineke. In plaats van bloemen werd een bijdrage voor het museum gevraagd. De opbrengst daarvan konden we Tineke deze week vertellen, het was 975 euro. We zullen zijn creatieve inzet en humorvolle inbreng missen en wensen Tineke en dierbaren veel sterkte om met dit verlies om te gaan. Namens het bestuur Ap Strampel (voorzitter) Co de Bakker (secretaris)

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 7