Schoolreisje De Lampion-optocht ONZE SCHOOLREIS Klaar voor de optocht. Vlnr Hans Rosen boom, Marijke de Riemer, Ellie Groot, Coby van Weert, Rudie de Riemer, Hans Raap, Guus Rosenboom (archief Hans Raap) De gehele dag wat winderig en zelfs in de namiddag veel wind, dat was het weerbeeld van vrijdag 10 augustus, de dag waarop de eerste lampion-optocht was vastgesteld. Onrustige kindergezichtjes kwamen bij Kees van Eek en de V. V. V. -secretaris vragen „gaat de lampion-tocht nog door Het was een lange tijd van die dag dubieus of dit festijn inderdaad kon doorgaan, doch de wind werd tegen de avond iets minder en gelukkig kon het doorgaan. Zo zagen we dan weer toen het schemerig werd het ver trouwde beeld. Uit alle hoeken kwamen de deelnemers(sters) opdagen met hun kost bare papieren bezit, zowel gecostumeerd als in civiel. Zelfs ontbraken de Westfriese kinderen niet die de oude westfriese kleder dracht demonstreerden. Een heel aardig gezicht. Toen de stoet eindelijk een beetje be hoorlijk was geformeerd en men tot het uitdelen van de „spekkies" kon overgaan, bleek dat er zo een ruim 250 kinderen met een lampion aanwezig waren. Onder de tonen van de muziek zette de kleurige stoet zich in beweging en slingerde deze zich door Callantsoogs dreven, aanschouwd door vele belangstellenden. Een rondedans tot slot op het Dorpsplein was het glorieuse einde van deze optocht die zeer zeker als geslaagd kan worden beschouwd. Voor de kinderen van de Openbare Lagere School van Callant- soog waren de school reisjes zomerse hoog tepunten. Met een bus van Peereboom en met je mooiste kle ren aan, uitgezwaaid door de ouders, ging de reis naar Schiphol, Artis of Madurodam. Op de terugweg wer den vaak het klimduin in Schoorl en de speel tuin Duinvermaak in Bergen nog bezocht. Bij de terugkeer in Cal- lantsoog werden de reizigers verwelkomd door bijna het hele dorp onder de fees telijke klanken van de fanfare in de muziek tent op De Buurt. Uit het opstel van Bert Langeveld: „Op Vrijdag 24 Juni was de hemel zwaar bewolkt. Het weerbericht van de vorige dag was slecht. Om tien over half acht zouden we bij Meester voor het huis vertrekken. Het werd echter wat later, want er was een meisje, dat zich in de tijd vergist had. Daar vertrokken we dan eindelijk, nagewuifd door- de mensen. We gingen over Petten en langs Bergen. Het is daar in, Bergen allemaal veel mooier dan in Callantsoog., We gingen recht streeks naar Bloemendaal en daar aangeko men beklommen we htt hoogste duin van Nederland, het Kopje van Bloemendaal, dat 51 meter hoog was. Van Bloemendaal gingen we naar Den Haag, daar hebben we grote ge- j bouwen gezien". Tot zover dit opstel en vervolgens schreef Tinie van der Ham: „Om 12 uur kwamen we in Madurodam aan, Daar reden echte treinen- en voeren echte boten. We hebben daar een heuse kermis j gezien en een draaiorgel. Vervolgens gingen j we naar een speeltuin. Intussen was de zon j door de wolken gekomen en het weer werd langzamerhand warmer. Het was heerlijk in j de speeltuin en de limonade smaakte lekker fris, Eindelijk ^gingen \ve__naar huis, dat dachten We tenminste. Maar Meester ver telde dat we nog naar Schiphol zouden gaan. Daar vertelde de rondleider, dat Schiphol 4mtr. onder de zeespiegel ligt. Daarom kun nen de vliegtuigen niet op het gras landen, want dan zouden ze tot hun buik in de grond zakken. De K. L. M. heeft 95 vlieg tuigen. Per dag komen, er ongeveer 116 vlieg- tuigen uit alle landen binnen. We hebben er enige zien opstijgen en landen. Maar aan alles komt een einde en dus moes- ten we weer vertrekken. Onderweg hejbben we gezongen. In Callantsoog wachtte de j muziek ons op en heeft ter ere van onze thuiskomst een deuntje gespeeld. Een heel bijzondere gebeurtenis in de kleine Callantsoger gemeenschap was de meerdaagse schoolreis die in het voor jaar van 1954 werd georganiseerd voor de hoogste klas. Onder begeleiding van meester en mevrouw Lastdrager beleef den de leerlingen prachtige dagen in de omgeving van Driebergen. Guusje Hol lander schreef een prachtig reisverslag dat werd gepubliceerd in een Badbode in de zomer van 1954. We zouden vier dagen op schoolreis gaan Dit was nog nooit in Callantsoog gebeurd. Op Dinsdag om 8 uur vertrokken we met zijn vijftienen plus meester en zijn vrouw in een twaalf persoonsbusje naar Driebergen. De stemming was meteen al best. In Heiloo moesten we even stoppen om de benen te strekken en tevens even de lucht in de bus te verversen. De jarige Bouwen tracteerde op koek en daarna ging het naar Amsterdam. Daar wisten we een fonteintje en werd er limonade gemaakt. In Driebergen werden we werkelijk met open armen ontvangen. We mochten meteen onze koffers naar de diverse kamers brengen en daarna gingen we gezellig lunchen, 's Middags zijn de jongens en meisjes ge scheiden het bos ingegaan. Op een bepaald punt zouden we elkaar ontmoeten. De jongens ontdekten ons echter pas op het laatste moment. In het bos zijn we daarna aan het volleyballen gegaan. Hongerig kwamen we 's avonds thuis. Het diner, dat we daarna kregen was in één woord heerlijk, 's Avonds deden we spelletjes. Ik geloof niet dat we ooit zo gelachen hebben. Pas heel laat gingen we slapen. De volgende morgen zijn we naar Doorn getippeld. Het was een mooie wandeling. We deden er twee uur over. Daar hebben we het kasteel van de Duitse Keizer be zichtigd. Je zag er de prachtigste dingen o.a. gouden borden en een schip van goud met ontelbare edelgesteenten. 's Middags zijn we met de bus naar de Pyramide van Austerlitz gegaan. Natuurlijk hebben we die ook beklommen Die dag was het zoontje van de familie Ridderhof jarig en dus was het 's avond: feest. We werden getracteerd op een fijn gebakje en op limonade. De sjoelwedstrijc later op de avond verliep spannend. Op de derde dag van onze vacantie zijn we naar de zandafg raving geweest. De jongen: en meisjes gingen langs verschillende weger door het bos er heen. Je had daar eet een prachtig vergezicht. 's Avonds hebben we lol gehad. Een menee: van de firma Luctor draaide enige filmpje: voor ons en hij had ook een band-recorde: meegebracht. Het gehele verloop van de rei: werd op de band opgenomen. Op een ouder avond zal deze band afgedraaid worden. Op de laatste dag hebben we 's morgen: eerst souveniertjes gekocht en daarna hebber we afscheid genomen van het bos. De familie Ridderhof hebben we een taart gegeven er Appie heeft haar namens ons allen bedank voor de goede zorgen, het heerlijke eten er al de gezelligheid, die we er ondervondei hadden. Op de terugweg zijn we nog langs he paleis Soestdijk en langs de studio's gereden Ook zijn we nog een uurtje op Schipho geweest. Om iets over acht reden we Callantsoog weer binnen, waar de muziek ons een weikon toeblies. Wij danken allen, die geholpen hebben di schoolreisje te doen gelukken, en voora onze leider en leidster. Guusje Hollande Achterste rij v.l.n.r.: mevrouw Ridderhof, Guusje Hollander, Thea Hoek, meester Lastdrager, Annie Hollander, Annie Hoogschagen, Tiny Baken, Renie v.d. Plas. Voorste rij v.l.n.r.: Theo Bijpost, Jan Beun, Bouwen van Twuijver, mevrouw Lastdrager, Gerrit ten Boekei, Kees Raap, Jaap Zeeman, Ap de Vries. Voor Jaap Zeeman: Kees v.d. Ham

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 6