Zomerkinderen JU*. V Hons Raap Bladerend in oude uitgaven van de Badbode uit het begin van de jaren vijftig komen als vanzelf de beelden boven drijven van een onbezorgde kindertijd met altijd zonnige zomers in Callantsoog. Natuurlijk waren er ook weken met plensregens en zomerstormen maar wat blijft zijn de beelden van veel plezier met vriendjes en badgastenkinderen. Veel toeristenfamilies kwamen jarenlang iedere zo mer hun vakantie doorbrengen op hetzelfde adres. Zo huurde bijvoorbeeld de Amsterdamse familie De Riemer hun vakantieonderkomen bij ons op de boerderij aan de Jewelweg. Hun vrienden, de fami lie Rosenboom, verbleven dan op hun vaste adres aan het Dorpsplein bij Wim en Tonie van Weert. Ze ker op dagen met wat minder zonnig strandweer was de boerderij, gelegen bij weiland, bos en heide een heerlijke speelplek. Kinderspelen op het weiland achter de boerderij (archief Hans Raap) Er werden in die jaren door de VVV en de plaatse lijke middenstand regelmatig activiteiten voor de kinderen georganiseerd. Een van de traditionele hoogtepunten was Het Grote Strandfeest. De aan kondiging van dit feest verscheen enkele weken van tevoren in de plaatselijke krant en dat zorgde voor een groot aantal deelnemers. Foto's Henk Rotgans In een Badbode uit 1953 lezen we dat de heren Koelemeij, Mooij, De Vries en Van Weert de voorberei dingen troffen voor het feest. Zij zetten een kilometerlang stuk strand af met paaltjes en touw. Dit stuk werd verdeeld in 40 perken. Ondertussen werden in het raadhuis aan het Dorpsplein de deelne merslijsten, kaartjes en cadeautjes klaar gelegd. Om elf uur stelden ruim honderd deelnemers zich op De Buurt (het Dorps plein) op achter het fanfarecorps. Zo werd in optocht achter de muziek naar het strand gemarcheerd. Op het strand kregen de deelnemers individueel of in twee tallen een perk toegewezen. Drie uur kregen alle leeftijdsgroepen om een zo mooi mo gelijk bouwwerk of reliëf te maken van zand. Alle 'kunstwer ken' werden door een jury beoordeeld. Om vijf uur begon de prijsuitreiking die plaatsvond onder grote belangstelling voor het raadhuis en werd verricht door dokter Verheul in aanwezigheid van burgemeester Correljé. Prijswinnaars Toosje Pannevis en Babet Inglis Arkell. Verder zien we op deze foto van Henk Rotgans onder meer Jopie Oudenes, meester van Viegen, meester Lastdrager, Aai Mooij, mevrouw Rotgans, Kees Raap en Rudie de Riemer.

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 4