Verslag van de Algemene Ledenvergadering op 20-04-2018 Robbert Blom 1. Opening Bij binnenkomst heerst al een geanimeerde sfeer en heet de voorzitter namens het bestuur de aanwezige leden, werkgroepleden en redactie hartelijk welkom. Hij heeft Jan Bremer ontmoet -die altijd nog een boek over Callantsoog had willen schrijven- en moet ons de groeten overbrengen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen Er zijn voor de vergadering geen bescheiden ontvangen. 3. Notulen van de Algemene Ledenvergadering dd. 15 april 2017 De notulen worden door de aanwezige leden zonder opmerkingen goedgekeurd. 4. Jaarverslag secretaris 2017 De secretaris geeft een aantal voorbeelden van de vele vragen uit den lande welke het bestuur ontvangt. Bijvoorbeeld van de gemeente de vraag over de naam van de verbindingsweg tussen Abbestee en de Voorweg. Ons advies is om terug te grijpen op de naam die in 1650 op de kaart wordt aangeduid als Callans wegh. 5. Financieel verslag 2017 Er is een gespecificeerd financieel verslag voor de leden aanwezig dat door de penningmeester nader wordt toegelicht. Contributie loopt langzaam wat terug terwijl de uitgaven iets oplopen door extra reserveringen ten behoeve van de Weidemolen, verzekeringen lopen op versus verminderde dekking en de portokosten voor het verzenden van de Clock naar leden buiten Callantsoog worden niet doorbelast. Op verzoek van Johan Vrugt wordt ter overdenking op de bestuursvergadering het porto thema geagendeerd. 6. Verslag Kascontrolecommissie De kascontrole werd uitgevoerd door Annie Raap en Piet Beun. Namens de commissie geeft Annie Raap aan dat de boeken en bescheiden voortreffelijk zijn bijgehouden. (Waarvoor applaus opklinkt.) Zij vraagt de leden het beleid van de penningmeester goed te keuren. De ALV verleent dan ook decharge aan penningmeester en bestuur. De kascontrolecommissie wordt bedankt voor hun werkzaamheden en de woorden worden ondersteund met een Callantsoger schatkistje. Voor de volgende controle zijn benoemd Floor Molenaar en Dick Leguit. 7. Verslag Callinger Erfgoed Dit jaar heeft tante Jaantje 1341 bezoekers mogen ontvangen. Ook de goede verhuur van het vakantiehuisje heeft zich voortgezet. Wat een garantie biedt voor de exploitatie van de museumboerderij. Dit is wederom mogelijk gemaakt door de inzet van vele vrijwilligers. Siem Schaap heeft wederom de vrijwilligers ingeroosterd en na 24 jaar dit werk overgedragen aan Frieda de Wit en Peter de Bruin. Op de achtergrond blijft Siem nog verbonden met de boerderij. Het bestuur heeft in droevenis afscheid moeten nemen van multitalent Adam Landman, die al geruime tijd ongeneeslijk ziek was. 8. Verslag redactie de Clock van caliens-ooghe Na het afscheid van Klaas Schuurman als redactielid komt nu de viertallige redactie wekelijks bijeen. Over de omslagfoto van Lotje de Heer is men zeer tevreden. De samenwerking met Sacha van Rowa drukkerij loopt plezierig en men bedenkt heel leuke oplossingen voor de lay-out of het'sleutelen'aan te plaatsen foto's. De redactie krijgt regelmatig goede reacties van de lezers. 9. Verslag activiteiten werkgroepen: Fotomiddagen Dit jaar zijn er zeven middagen georganiseerd met een bezetting van tussen de 20 en 25 belangstellenden. Naast de gezelligheid komt er ook veel informatie binnen. Het verwerken van al deze informatie vraagt zoveel tijd dat het fotoduo besloten heeft de frequentie terug te brengen. Molen de Zwaan Onze weidemolenaar CeesJan en coördinator Erik hebben met medewerking van de mannenwerkgroep zeer intensief gewerkt aan achterstallig onderhoud en enige grote renovatieklussen.

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 20