Jaarlijkse excursie Historische Vereniging PS ge afstandsroutes op de fiets, tent en uitrusting achterop: de Noordzeeroute, de Waddenroute, de Midden-Neder landroute. Later met de auto naar Schotland te kamperen en daar ook weer op de fiets tochten maken. Tegenwoordig toeren ze met veel plezier rond in hun camper. De Cana- rische Eilanden, goed voor warme winterweken, zitten al ig jaar in hun vakantiepakket. Het viel Ad Windig indertijd op dat er heel wat mannen met een baard rondliepen. Voor de lol zette hij ze tezamen op een prentje. r. /T burge t'' v m - f, a VJjnr stadnd: Warren Jdmps, Henk Goucjkuil, Ger Meijer, i lemeester Vierhout, Nico Wagemaker, Arie Kruit, Wim Korteland, Vincent Vos, Frits Vos, Jan de Ronde, Jan de Vries. Ed Verburg, Cors van der Haar, John Strikwerda, "Vooraan: Jan Willem Twisk, Bob den Held, Arie Doorn, Jan de Ruiter, Wim Klomp; Peter Leezer, Foto Ad Windig Zaterdag 26 mei was een schitterende voorjaarsdag. Dit keer togen wij zuidwaarts met de bus. Als eerste bezochten we het informatiecentrum SHIP, een modern gebouw op de sluis van IJmuiden. We werden ont haald met koffie en gebak en konden door de grote ramen de bouwwerkzaamheden al goed zien. Na de koffie werd het ge zelschap in groepen verdeeld en kregen we een rondleiding door het gebouw. De enthousiaste MBO-leerling die onze groep meenam, vertelde in sneltreinvaart over de plannen, de uitvoering en de toekomst van de voorlopig weer groot ste sluizen ter wereld. We werden overspoeld met afmetin gen, gewichten en inhoudsmaten, het duizelde ons ietwat na afloop. De rondleiding eindigde op het dakterras, waar we in zon en wind de kranen in de bouwputten konden zien staan. Hierna ging het verder met de bus, naar het restaurant'Kop van de Haven'. Hier werd de lunch geserveerd en konden we het scheepvaartverkeer van dichtbij bekijken. Na de lunch reden we naar Haarlem. In de Grote of Sint Bavo- kerk werd op het moment van binnenkomst juist op het gi gantische orgel gespeeld - zeer indrukwekkend. Ook hier werd het gezelschap in groepen verdeeld en kregen we een rondleiding door het imposante gebouw. Was een kerk in de vroege middeleeuwen 'gewoon' stadsbezit en diende het meer doelen dan alleen kerkelijke, in later eeuwen werd het een katholieke kerk en nog weer later een protestantse kerk. Zodoende zijn er veel verschillende stijlelementen te vinden in het interieur. Na het kerkbezoek drentelden wij naar het vertrekpunt van de rondvaartboot. Daar werden wij meegenomen op een tochtje van een uur door de grachten van Haarlem en kon men de vermoeide voeten wat laten rusten. Het was weder om een leuk uitje. Dymphke van der Geer

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 19