Natuurwerker Gemeenschapsmensen Angst, pijn, verdriet Genieten moest Toen hun huis klaar was zag Arie het niet meer zitten in de huizenbouw. Vermeer We genaanleg werd een poos zijn werkgever. Zijn interesse ging altijd al uit naar de natuur. Op een gegeven moment werd er een arbeider/toezichthouder in 't Zwanenwater gevraagd. Hij kreeg de baan. Wel hij een eed afleggen bij de litie in Alkmaar om als zoldigd ambtenaar bekeurin gen te mogen uitdelen. Marijke nam in de loop van de tijd heel wat vrijwilligerswerk op zich: Bij de Welfare van het Rode Kruis; ze zat een tijd in de gemeenteraad. caicavt45oc ZELFSTANDIG VInr staand: Rein Moor, Jo Meijer, Marijke, Mary Bos, John Boon van Ochsee, Co de Bakker. Zittend: Ab de Vries, Burgemeester Vierhout, Klaas Bos. Foto Ad Windig Ook de Zonnebloem kon op haar rekenen; en ze was lid van de kleuterschool-oudercommissie. Als bibliotheekmede werkster maakte ze 34 jaar vol, waarvan 25 jaar als betaal de kracht in Anna Paulowna. Die werkplek kwam goed van pas om boeken met mooie gedichten uit te zoeken voor de poëzie-route. Marijke stelde die heel wat keren samen met onder andere Coby Vierhout en Hermine Keuning. Arie droeg eveneens zijn steentjes bij als vrijwilliger: hij was lid van de Redding Maatschappij; bemoeide zich met 'de voetbal'waar hij bijvoorbeeld de tribune metselde. De zandbak in de Denneweg-speeltuin is ook van zijn hand. Garnalenvangen was een grote hobby. En hij mocht graag biljarten. VlnrAd Windig, Arie Doorn, Piet Dik, Piet Weij, Arie Kruit, Piet Bleijendaal, Tini Hoek, Dik Jager, Jaap ter Haak, Rens Bijpost. 1989 Als koppel zijn ze nu nog vrijwilligers bij zowel museum Tante Jaantje als bij Tafeltje Dekje. Hun levenspad ging niet enkel over rozen. Ze kregen ook met diepe kuilen en zware hobbels te maken. Marijke werd geconfronteerd met borstkanker. Arie raakte eens zwaarge wond naar het ziekenhuis na een val van het dak. Ze verlo ren kleinzoon Jurre van vier. Marijke en Arie hielden van kamperen met het hele gezin. Toen de kinderen de deur uit waren deden ze graag lan-

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 18