Doe het zelf Broer Jan Doorn Callantsogers 35 Met Arie de hele dag te werk viel er voor mij niet veel te doen in 't Zand. Die winter kon ik een maand of drie bij de Rabobank aan de gang als administratief medewerkster. In de daarop volgende zomer fietste ik naar Callantsoog. Jan, de broer van Arie, woonde in het dorp en 'kelnerde' regel matig in het strandpaviljoen van Nic Smit. Het serveerwerk leek hem ook iets voor mij. Ik zag het wel zitten en rolde zo het bedrijvige horecaleven in." "Op een dag kregen we te horen dat er in Callantsoog een nieuwe wijk opgezet zou worden, koop- en huurhuizen, twee onder één kap. In de kroeg ontstond het plan om zelf een huis te bouwen. We moesten een hypotheek nemen. Daar waren we wel een beetje huiverig voor. Dan had je schulden! En zo waren we niet opgevoed. Wij met ons plan naar burgemeester Correljé. Die vond het een prachtig idee en zei: 'Dat heb ik in mijn gemeente nog niet meegemaakt. Kijk, daar komt een vijver, moeten jullie dat stukkie grond kiezen, dan krijg je nooit wat tegenover je.' Dik Jager (de toekomstige buurman) was timmerman, z'n vader ook en Arie en z'n vader waren allebei metselaar. Vrienden boden eveneens hun hulp aan. Bouwstenen werden besteld en afgeleverd. Met de kruiwagen via een loopplank over een slootje aangevoerd om aan de fundering te beginnen. In de vrije tijd natuurlijk, 's avonds en in het weekend. Alle grond om ons heen lag braak. Er was nog geen Duinroosweg, helemaal niks. We liepen zo dwarsover naar de Abbestederweg en het strand. Een ko- ninginnestook, dat mocht toen nog, ging vlak achter ons huis in vlammen op, heel leuk. We waren de eersten die er een huis neerzetten en hadden een vrij uitzicht over de landerijen. Ter illustratie: De vrouw van buurman Dik Jager, keek aan het eind van de dag of ze de witte auto van haar man, hij werkte in Amsterdam, over de kluft van Govers zag komen, dan zette ze de aardappelen op. Al gauw be gon men met de bouw van de huizen aan de kant van het VVV-bosje. De werkoprit liep uit op de Jewelweg. Toen ons huis klaar was en we hier al zaten, kwam er een garage, die voor de verhuur als zomerhuis ingericht werd. Arie ging al tijd te jutten: de balken die erin zitten komen allemaal van het strand. Schoonzus Gerie vond dat ik mensen moest le ren kennen en nam me mee naar de Plattelands Vrouwen. Onlangs werd ik gehuldigd, een hele verrassing, ik was al 50 jaar lid!" Hij was ketelmaker op de Rijkswerf in Den Helder. De verke ring met Gerie Zeeman eindigde met hun bruiloft in 1959. Twee kinderen kregen ze: zoon Louis en dochter Anita. La ter werden ze grootouders van drie kleinkinderen. Jan is overleden in juni 2013. Dochter Natasja kwam in 1969 ter wereld. Zoon Job zag in 1970 het levenslicht. Job, Arie, Marijke, Natasja met cavia Flierefluiter Natasja trouwde met Marco de Wind. Job werd de echt genoot van Evelien Timmer. De stellen bleven in het dorp wonen. Heel ideaal vindt Marijke, dat maakt ook niet ieder een mee. De drie kleinkinderen zijn ook van Callantsoger oorsprong.

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 17