Ik kwam, ik zag, ik bleef... Afstamming 32 Dymph Molenaar In deze aflevering gunnen Arie Doorn en Marijke Doorn-Singer ons een kijkje in hun leven. Je zou het niet zeggen, maar ze namen destijds als nieuwelingen hier hun plek in. Ze stortten zich ook op allerlei taken in het vrijwilligerscircuit. Al ruim een halve eeuw maken ze deel uit van de dorpsgemeenschap in Callantsoog. Met bollen pellen bij vader verdiende ik zakgeld. Er kwam ook altijd een heel koppel anderen te pellen. Na de ulo werkte ik in Alkmaar op kantoor bij de firma Eckman, die bh's fabriceerde. Mijn tweede kantoorbaan was bij de zuur- koolfabriek van Deutekom in Schagen." Arie: "Mijn vader Lourens Doorn zag het levenslicht in Zij- pe en was metselaar. Mijn moeder heette Geertje Visser en kwam uit Petten. Zij werkte in het kinderhuis bij het Korf water in Petten, dat hield op na haar trouwen en ze werd huisvrouw. Mijn broer Jan werd geboren in februari 1934 in Julianadorp. Mijn geboorte vond plaats op 6 september 1937 eveneens in Julianadorp. Moeder Geertje, Arie, Jan. Julianadorp 1938 oorlog verhuisden mijn ouders naar Nieuwe Niedorp, waar ik opgroeide. Daar doorliep ik de lagere school. Vervolgens, op de fiets, naar de ulo in Winkel. Marijke: "Mijn vader Pieter Singer, geboren in Andijk, was bollenboeren in het begin heel kleinschalig ook tuinder. Hij verbouwde onder meer witlof en aardappelen. Mijn moeder Klasiena (Sien) Benit uit Hoogwoud, voor haar trouwen be jaardenverzorgster in Hoorn, was huisvrouw en hielp in het bollenbedrijf. Mijn zus Olga kwam ter wereld in september 1938 in Hoogwoud en ik deed dat op 30 april 1944 ook in Hoogwoud, dus we zijn echte West friezen. Vlak na de In de oorlog moesten we ons huis uit. Het werd gevorderd door de Duitsers. Het was een drama. Alle spullen op een driewielder kar geladen en lopende naar de Ruigeweg waar we in een kippenboet bij oom Adriaan Doorn terecht kwa men. Daarna woonden we in een noodwoning op het erf bij de familie Bosman, tegenover Sneekes. Vijftien jaar later verhuisden we naar een nieuw huurhuis van de gemeente in Oudesluis. Moeder Sien, Marijke, Olga, vader Piet. Nieuwe Niedorp 1959

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 14