Bakkersgeslacht De boerderij/bakkerij van Joris Baken De boerderij van Cornelis Baken Szn. aan de Jewelweg BADPLAATS CALLANTSOOG, NIEUWELAAG N. Simon Baken Jzn. en Neeltje Steeman kregen een zoon: Cornelis Baken Szn. 1757-1825. Hij trouwde met Neeltje de Nieuwe 1753-1813. Cornelis en Neeltje kregen onder meer twee zonen die in Callantsoog werden geboren. Eén zoon was Simon Baken Czn. van wie wij weten dat hij broodbak ker was. Hier ligt dus de oorsprong van het broodbakkers geslacht Baken. Bakker Simon Baken Czn., geboren in 1790 en overleden in 1853 - eveneens in Callantsoog - trouwde met Grietje Mooij 1782-1849. Hun zoon Gerrit Szn. 1816 1900 was getrouwd met Jannetje Zwaan en hij was ook broodbakker. Hij werd later in dit beroep opgevolgd door zijn zoon Joris Baken Gzn. Joris bleef ongehuwd. Toen hij overleed zetten zijn zuster Jannetje, weduwe van Bastiaan van Delft en haar beide zonen Gerrit en Bastiaan het bedrijf nog enkele jaren voort. Het bakkersbedrijf van Baken en later Van Delft was gevestigd in een grote stolpboerderij gelegen aan het Dorpsplein naast het gemeentehuis op de plek waar anno 2017 nog steeds een bakker is gevestigd! Waarschijnlijk is het bakkersbedrijf van Baken en Van Delft gecombineerd geweest met een boerenbedrijf, een combi natie die in vroeger jaren vaker voorkwam. De tweede zoon van Cornelis Baken en Neeltje de Nieuwe was Cornelis Baken Czn. 1823-1893. Hij was landman van beroep en trouwde met Neeltje Zeeuw. Zij waren de groot ouders van Cornelis Baken Szn. die samen met zijn vrouw Klaasje v.d. Berg een boerenbedrijf had aan de Jewelweg (nu Hyksos). Cornelis Baken Szn. werd de Arkeboer ge noemd.

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 5