Verslag verenigingsjaar 2017 Robbert Blom Op de maandelijkse vergaderingen van het bestuur onder leiding van onze voorzitter (11 keer in 2017) komen ook regelmatig ingezonden vragen ergens uit den lande op de agenda. Door de redactie wordt dan veelal actie ondernomen om de gevraagde informatie te verzamelen en aan de vraagsteller toe te zenden. Verschoor verbonden de 16e eeuw en tussenliggende eeuwen met de 21 e eeuw. De reeds lang relevante vraag van Cees Schagen om in verband met zijn vorderende leeftijd een vervanger te zoeken, werd opgelost toen CeesJan Krijnen zijn enthousiasme liet blijken om de verantwoordelijkheid als molenaar voor de weidemolen op zich te nemen. Inmiddels is een aantal succesvolle dagen gewerkt aan de weidemolen bij het periodiek onderhoud en renovatiewerk onder leiding van de coördinator. Onder leiding van CeesJan heeft de molen weer proefgedraaid en dat zag er goed uit. Een belangrijk project dat is ingezet is de vernieuwing van de website. Het wordt tijd dat onze website wordt aangepast aan deze tijd met een gebruiksvriendelijke functionaliteit. Een tweede project dat is ingezet is de herbeleving van de omstreeks 2012 gehouden expositie en het uitvoerig onderzochte avontuur van Hollywood. Veel materiaal daarvan is toen verzameld en opgeslagen. De inhoud van de dozen is zorgvuldig uitgezocht met de doelstelling een zo compleet mogelijk beeld van het materiaal te krijgen om daarna tot selectie over te gaan. In verband met deze fase zijn bestuursleden in gesprek gegaan met Paul Post van het Regionaal Archief Alkmaar, over hoe je zo'n proces nu verder zou kunnen aanpakken. De creatieve foto van fotograaf Peter van Aalst van kerk en kerkplein op de omslag op de vier exemplaren van de Clock van callens-ooghe heeft het zeer goed gedaan. Er is een evaluatiebespreking gehouden met de drukkerij Rowa te Breezand. De keus om naast het financiële aspect ook de gekozen bereikbare afstand te laten meewegen is erg goed gebleken. In het tweede deel van de Algemene Ledenvergadering van 21 april werd de rest van de avond ingevuld door Jaap Zeeman met zijn lezing over het renoveren van Molen De Hoop als historisch erfgoed; een bewogen geschiedenis. De jaarlijkse excursie met 46 deelnemers ging naar Giethoorn, voor een rondvaart en na de lunch ging de reis naar Genemuiden voor een rondleiding in 'het Tapijtmuseum'. Dymphke van der Geer heeft een levendig verslag geschreven voor de Clock. Afronding van de lezing over het ontstaan van de Uitlandse polder met een rondwandeling onder leiding van Marcel Haas van Natuurmonumenten. Nu niet luisteren en kijken naar geprojecteerde plaatjes, maar het natuurpad en de omgeving verkennen en beleven. Verhalen uit de 'dagboekjes' van de familie Al vele stukjes zijn geplaatst in de Omroeper en de Clock ter werving van nieuwe leden uit de jongere generaties. Dit ten behoeve van uitbreiding van ons ledenbestand van nu ca. 442 leden. De werkgroep extra onderhoud begraafplaats bestaat weer uit vier dames. Zij hebben zoals vele voorgaande jaren weer prima werk geleverd. Klaas Schuurman heeft na 10 jaar afscheid genomen van de redactie. Hij heeft steeds een belangrijke deskundigheid ingebracht ten behoeve van de kwaliteit van de Clock van Callens-ooghe. Zeer geslaagde avond op 17 november met ruim 100 leden respectievelijk belangstellenden. Publiciteit via thema enzovoort en zo verder in de media -waaronder de medewerking van de Omroeper- werd het een geslaagde activiteit. De professionele voorbereidingen van Jesse van Dijl bij de collectie Henk Rotgans, een veelzijdig kunstenaar, en zijn interactie met de aanwezigen verdienen een compliment. Vragen/ opmerkingen: secretariaat@historischevereniging.nl

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 22