efd Callantsoog Het is een kustplaats als zovelen, een gat achter een duinenrij met 's zomers hordes volk dat hoopt thuis uitgerust en bruin te zijn. Een ijssalon, een bakkerij, een kerk, een plein, een dorpscafé. Bungalows en campingplaatsen op een steenworp van de zee. Mijn naam is Jelle Pieters (Kampen, 1985) en ik woon in Utrecht. Al ongeveer tien jaar lang schrijf ik gedichten en korte verhalen. Ik ben er met de jaren steeds serieuzer mee bezig en ben ondertussen docent Creatief Schrijven, sneldichter/dichter in opdracht, huisdichter van een wijkkrant in Utrecht en actief in een schrijversensemble genaamd KAFT. Momenteel ben ik twee dagen per week werkzaam als sportdocent in het mbo en werk ik wekelijks minimaal twee dagen voor mijn eigen bedrijf, de Man met de Pen (www.demanmetdepen.nl). Een zee vol van hetzelfde water als bij dorpen verderop, maar toch, het is niet uit te leggen, hier ben ik er gekker op. In de eenvoud van de schoonheid schuilt een eindeloos fortuin; Strandslag Seinpost, Zwanenwater, dorpsgezicht vanaf het duin. Sinds juli 2017 staat mijn gedicht met de titel Callantsoog op de zijkant van strandpaviljoen Vos. Uiteraard ben ik zeer vereerd dat het daar te lezen is, want mijn familie komt daar al sinds jaar en dag het liefst naar het strand. Ook ben ik natuurlijk zeer tevreden met de plek, wantje ziet het gedicht al staan als je het duin afloopt en je loopt er langs als je het paviljoen betreedt. Het gedicht dat ik schreef over Callantsoog gaat over de band die ik heb met het dorp waar ik vanaf eenjarige leeftijd steevast op vakantie ga. De tekst spreekt voor zich en de liefde die ik al van kleins af aan voor Callantsoog koester, komt hopelijk duidelijk naar voren. Dorpsbewoners hebben over het algemeen erg lovend gereageerd op het gedicht en gaven aan dat het ook hun gevoel goed verwoordde. Maar de mooiste weidse blikken zijn van helmgras, luchten strand. Daar verwaaien mijn gedachten, daar bestaat geluk uitzond. Laat me aan de branding zitten bij een zonomwonden eb, waar in schuim en in het ruisen ik mijn thuis gevonden heb. Jelle Pieters

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 20