Opvolgers Vernieuwingen Met een nieuwe gasoven lukte het beter. Piet haalde zijn rijbewijs, want een auto had je nodig als middenstander in Callantsoog. Riet miste haar familie. Ze hadden twee brom mertjes waarop ze af en toe naar Zandvoort reden. De kin deren waren sneller gewend dan verwacht. Cobie: "Terwijl mijn moeder de hele dag in de winkel stond, speelden wij vaak met de buurkinderen. In die tijd woonden de midden standers met hun gezinnen rond het Dorpsplein. We speel den met de kinderen van de slager en van melkboer Boe der. Of we gingen naar het strand." Peter stond in een krat in de bakkerij en kreeg af en toe een krentenbol. Voor Lucia was dit geen leuke tijd. Zij zat als vierjarige in Zandvoort op de kleuterschool, maar kon pas na haar vijfde verjaardag bij juf Nel Roggeveen terecht. Omdat Riet achter de toonbank stond leerde ze snel veel mensen kennen. Voor het venten was er een elektrisch kar retje, maximum snelheid 16 km. Piet Stobbe werkte nog in de bakkerij voorheen al bij bakker Dik en deed ook de wijk. Op zaterdag deed Piet dat zelf. Cobie ging dan mee en verdiende zo haar eerste zakgeld. Hoewel bollen pellen met haar vriendinnen haar veel gezelliger leek. Later ging Peter als klein mannetje van vier mee de wijk in, dan had zijn moeder even haar handen vrij. Hij wist precies, waar hij een snoepje kreeg, daar sprong hij van de kar. In de zomer waren de winkels tot negen uur open. Voor een bakker was dat een lange dag. In de middag was de zaak wel een uur tje dicht, maar dat was te kort om te rusten. Die spaarzame uurtjes gebruikte Riet voor het strand om er even te zwem men. In de vakanties sprongen de kinderen bij in het bedrijf. Geregeld ontving Piet een groep schoolkinderen die kwam kijken hoe het reilde en zeilde in zo'n bakkerij. Met een zelfgebakken broodje of koek keerden zij dan weer huiswaarts. Als kind zei Peter: "Wanneer ik groot ben ga ik bij pappa in de bakkerij. "Maar zijn vader antwoordde:"Ga na je Mavo-diplo ma eerst maar naar de bakkersschool in Wageningen en kijk dan of je het nog wel wilt." Na die vierjarige opleiding werkte Peter eerst bij een bakker in Amsterdam en daarna in Alk maar. In de zomer was hij bij zijn vader. In 1984 verhuisden Piet en Riet naar Jewelweg 10. In 1987 ging Peter met zijn vader en zijn zus Petra een Vennootschap Onder Firma aan. Piet ging minder werken. In 1991 moest hij stoppen. Door het jarenlange sta-werk had hij versleten nekwervels gekre gen. In dat jaar kreeg Peter de algemene leiding en Petra werd medebazin. Een unieke combinatie om zo'n bedrijf te runnen. Petra regelt veel op de achtergrond. In 1997 is vader Piet overleden. Volgende generatie? Peter, getrouwd met Sophia, met hun twee zonen Piet en Henk. 2003 Het bakkersbedrijf heeft in de loop der jaren verschillende veranderingen ondergaan. In 1993 is de winkel verbouwd en in 1996 zijn er nieuwe ovens geplaatst. In 2003 werd de brood- en banketbakkerij vergroot. Er moest ruimte komen voor nieuwe deegmolens en ovens met computersysteem.

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 18