Het was even wennen Piet van der Ploeg Moeder Coba bleef boven de zaak wonen. Piet en Riet woonden met hun opgroeiende gezin in een huis met tuin op een kwartiertje lopen. Maar na verloop van tijd wilde Piet toch een eigen bedrijf. Via een vertegenwoordiger hoorde hij dat de bakkerij van bakker Dik in Callantsoog te koop was. Riet wilde alleen verhuizen op voorwaarde dat er een strand in de buurt was. Dat gaf de doorslag. Op 4 maart 1967 kwam de familie Van der Ploeg naar Callantsoog. Familie Van der Ploeg op de fiets vanuit SchoorI naar Callantsoog om hun nieuwe woonplek te bekijken. Ria, Lucia, Petra, Cobie en Riet De ovens in Callantsoog waren anders dan in Zandvoort. Takkenbosovens zijn moeilijk af te stellen. Het brood kwam daarom vooral in het begin nog weieens te donker, te licht of niet goed gerezen uit de oven. Piet was banketbakker en geen broodbakker. Daarom volgde hij een cursus brood bakken in Amsterdam. Vier van de bakkers die in Zandvoort de kost verdienden, wa ren Joden. Deze keerden geen van allen terug uit de oorlog. Van één van hen hadden twee nichten, die ondergedoken waren, de oorlog overleefd. Zij verkochten de zaak aan de ou ders van Riet. Zo kwam het gezin, met elf kinderen, op een veel gunstiger plek in het oude centrum van Zandvoort te wonen. Tegenover het station en vlakbij het strand. Riet: "Wij als kinderen gingen vaak naar het strand, maar hielpen ook mee in de bakkerij. Mijn vader had met zijn naam gemerkte blikken, waar 25 spritsen in moesten. Die leverde hij aan de strandpaviljoens." Op zondag werd extra gebak gemaakt voor de treinreizigers die uit Amsterdam naar Zandvoort kwamen. Vanaf het station was het de eerste winkel die opviel. In die tijd aten de mensen alleen op zondag gebak. Vier jaar na de oorlog overleed, op 49-jarige leeftijd, de va der van Riet. Dat was een ramp. Haar moeder bleef alleen achter met een groot gezin en een bakkerij. Maar er was geen tijd voor verdriet, het werk moest doorgaan. Er kwam een advertentie voor hulp en daar stapte Piet van der Ploeg op af. Riet en haar zussen keken stiekem door het raam naar de nieuwe sollicitant en die werd goedgekeurd door de da mes. Piet, geboren in 1928 in Haarlem was het zesde kind van een negental. Omdat zijn moeder aan tbc leed, werd hij op jonge leeftijd uit huis geplaatst. Hierdoor had hij weinig contact met zijn ouders. Als het werk het toeliet, even naar het strand van Zandvoort. Piet met Cobie, Ria en Petra Hij kwam als banketbakker in dienst en deed de administra tie voor moeder Coba. Riet kreeg een oogje op Piet en Piet viel op haar. Op 18 februari 1954 trouwden ze. Ze kregen vijf kinderen: Cobie (1954), Ria 1957), Petra (1959), Lucia (1962) en Peter (1966). Oom Theo, ook bakker geworden, en Piet namen samen de bakkerij van moeder Coba over. De oude bakkerij in Callantsoog

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 17