Gisteren is ook een beetje geschiedenis GELEZEN IN DE KRANT 2017 Muja Blokker, Dymph Molenaar 1 HHS 11-01 Werkgroep Groote Keeten zet zich in om DDR- uitstraling van dorpsplein aldaar om te toveren in vriendelijker geheel met nollenlandschapje. 16-01 Kat in het bakkie maar dan anders. Zeehondenpup spoelt aan op strand. Wilma Roos zorgt voor veiligheid en doorvoer naar Pieterburen. Foto: Vincent Vos 17-01 Kinderdagverblijf Kappio opent officieel de deuren. Jeugdigen van 0 tot 12 welkom. Te betreden via het Jan en Clazina de Ronde Plein. 25-01 Sabotage van mosselpopulatie? Veelbesproken kunststoflaag Elastocoat laat los van strekdammen. Niet geschikt voor aangroei. 04-02 Stuifkuilen in Noordduinen moeten weer open. Zo kan zand natuurlijk verwaaien. Goed voor meer variatie plantengroei. 11-02 Onbespoten tulpenbol verwerkt in broodje. Bakkerij Van der Ploeg komt na twee jaar broeien opnieuw met gekkigheidje. 20-02 Bouwplan op locatie voormalige Dixibar stuit op verzet omwonenden. Bezwaren: verlies privacy en parkeerproblemen. Wat nu? 11 -03 Winterlinde en herinneringsbord geplaatst naast toegangspad dorpshuis als eerbetoon voorTjeerd Talsma, voorvechter van natuur en milieu. 30-03 Uitroep blije moeder: "Wat een poepies!" bij gym- wedstrijden/-demonstraties voor kinderen van 3 tot 15. Beste poepie van het spul: Kim van Ammers. 30-03 Stolpbewakers Noord-Holland in slaap gevallen? Dreigende sloop voor stolpboerderij op nummer 10 aan de Helmweg in Groote Keeten. 31-03 'Lelijk ding'blijkt na 20 treden trap-op mooi rond uitkijkpunt. Prachtig uitzicht aan alle kanten. Voor fietsers: richting en kilometers aangegeven naar onder andere Noordpool, Kaapstad, New York. 05-04 Uurwerken en wijzerplaten na revisie en restauratie terug in kerktoren. Tikken en slaan er lustig op los op de vastgestelde tijden. 18-04 Paarden opgejaagd en op openbare weg beland. Stomme grap om 3 uur 's nachts van groepje jongeren. Merrie, ruin, 2 veulens bang maar weer veilig in weiland. 25-04 Hannie Bleijendaal en Ineke Semplonius kregen oorkonde, presentje, bloemen voor 60 jaar 'blaaswerk' bij Muziekvereniging Zijpe. 27-04 "Flink blèren na bijensteek, kreeg je limonade." Jeugdherinnering van Imker Bob den Held. Al 40 jaar'in de bijen'. Belangrijk: Kalmte kan je redden. 13-05 Uitlandse Polder: heel vroeger zandige wadvlakte. Tegenwoordig opbloeiend natuurgebied. Te bewandelen langs pad van 1,5 km genietend van rust, planten en dieren. 15-05 Mot aan de Denneweg over huizenbouw. Gemeente wil plan uitvoeren. Omwonenden roepen massaal: NEE. 29-05 Manege Noot doet duit in zakje Kika met kraam- verkoop. Gebruikte en splinternieuwe paarden- benodigdheden aangeboden. Ook'Kaveltje poep'. Soort roulette: in welk vakje poept de pony? 21-06 Groep ondernemers werkt samen aan schoonheid en welzijn. Nu diverse disciplines bij kapsalon Divoze Beauty. Idee van Jolanda Tromp. 22-06 Fotograaf Joop van de Water verwerkt oude en nieuwe dorpssituaties naadloos op één foto. Mooie mogelijkheden dankzij digitaal tijdperk. Expositie bij Tante Jaantje.

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 14