Epiloog Gerrit Baken met zijn jeep Keetenburg, winter 1947 Abraham Vries boerde op Keetenburg tot zijn overlijden in 1946. De weduwe Vries-Kooij werd daarna geruime tijd bijgestaan in het beheer van de boerderij door haar schoonzoon Gerrit Baken Pzn., getrouwd met Maria Vries. Zij hadden een boerenbedrijf in St. Maartensvlotbrug aan de Belkmerweg. Het was de boerderij Kneinsberg, eigen dom van Abraham Vries (nu is dat het tulpenbedrijf Land van Fluwel). Gerrit Baken Pzn. bestierde toen dus enige tijd twee grote boerderijen die op een behoorlijke afstand van elkaar lagen. Van de gemeente kreeg hij toen een oorlogsvoertuig toe gewezen waarmee hij zich wat sneller van de ene boerderij naar de andere kon vervoeren. De jeep kreeg ook nog een opbouw met dak voor meer comfort. Zo kreeg Gerrit Baken Pzn. zijn bijnaam: Gert Jeep... Gerrit en Marie Baken-Vries bleven hun boerenbedrijf op Keetenburg uitoefenen tot medio 1975. Toen namen hun zoon Pieter Abraham Baken Gzn. en zijn vrouw Elisabeth Bil het bedrijf over. Het bedrijf werd gemoderniseerd en er werd een nieuwe veestal gebouwd. In die jaren was Keetenburg 's zomers ook de plaats waar ponykampen werden georganiseerd door de rijvereniging. Tot wel 60 ruiters beleefden daar dan een prachtige week. Er werd geslapen in de oude koestal: drie personen per stal en met de slaapzak in het stro! Als het stro later werd ge ruimd bleven daar vele sokken en washandjes achter... Piet en Elly Baken boerden tot 5 juli 2001 op Keetenburg. Zij zijn toen naar Denemarken geëmigreerd. Hoeve Keetenburg bleef eenzaam achter en heeft de agra rische functie verloren. De oude, eens zo statige boerderij staat er wat vervallen bij en inmiddels dreigt zelfs sloop! Alle in dit verhaal beschreven boerderijen zijn nu geen boe renbedrijven meer, behalve Zwaardijk (familie Stam). Het zijn nu woonboerderijen of opslagruimten. Eens waren het markante 'bakens' in het vlakke open landschap van de Callantsoger polders. Foto's uit collecties Tiny Nijboer-Baken en Hans Raap

De Clock van Callens-Ooghe | 2018 | | pagina 10